Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AC - od początku do AC 19 - Zakończenie ściany
#1
Niby proste narzędzie ale działa bezsensownie. Powinno zawijać warstwy na zakończeniu ściany. Dlaczego GS nie wymyślił najbardziej oczywistego zawinięcia ściany jakie jest możliwe poprzez symetryczne zawinięcie kilku warstw przegrody strukturalnej?

O co mi chodzi:
jeśli robię np ścianę attyki, klej do styropianu, styropian i tynk - dwustronnie dookoła ściany, to chciałbym aby zawinięcie ściany działało jak należy tzn. abym mógł zawinąć na końcu ściany tynk, styropian i klej (3 warstwy - no a nie mogę. To się pojawia bardzo często - również dla innych typów ścian (oczywiście mogę to zrobić rozciągniętym słupem no ale przecież nie o to chodzi.

Zaraz Rafał albo Kolala napiszą że przecież nawet w skali 1:50 nie widać tego tynku ani kleju do styropianu - po co się użerać? W tym przypadku pewnie mają rację ale gdyby zamiast tynku była okładzina kamienna grubości np 4 cm to już zmienia postać rzeczy.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

BAZA
Odpowiedz
#2
bartekzachar napisał(a):...

Zaraz Rafał albo Kolala napiszą że ...

Czuję się jak jakiś oprawca/cenzor, no ale trudno — jeżeli taki "wish" ma pójść gdzieś dalej to należałoby się trochę więcej informacji co się da a czego nie da się zrobić obecnymi rozwiązaniami (zakończeniem ścian, drugą ścianą z użyciem MB).
Mały szkic?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#3
A niech mnie. Cofam to - ciągle się czegoś uczę. No rzeczywiście - można poustawiać wcięcia odpowiednich warstw tak jak się chce. Gapa ze mnie.

Pozdrawiam
Dzięki Rafał - jak zwykle to ty masz rację... Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Pozdrawiam

BAZA
Odpowiedz
#4
Dalej niewiele się wyjaśnia choć szkic już jest całkiem fajny, gdzie niby mam rację (jak nie zabierałem głosu w sprawie rozwiązania) , jakie metody zostały użyte, co oznaczają numery, co znaczy "nie takie" etc. 8)

p.s.
Co post to jakieś osobiste wycieczki, nie od tego to forum, no chyba, że dział Off-topic :-)
Odpowiedz
#5
Hm
Wyjaśniam:
1. Nie takie ... (w domyśle) jakbym chciał uzyskać.
2. Użyte metody - wszelkie możliwe urzywając narzędzia "zakończenie ściany".
3. Numery oznaczają kolejne opcje zakończenia - po wejściu w ustawienia tego narzędzia.

Dlaczego od razu osobise - było tylko krótkie "dzięki" Smile
A rację masz bo w załączonym pliku - zobaczyłem opcję którą chciałem sobie życzyć (wish list nie?) a o której nie wiedziałem. Tylko już po narysowaniu "szkiców".

Pozdrawiam
BAZA
Pozdrawiam

BAZA
Odpowiedz
#6
Ok. Tylko z Zakończeniem ściany należy uważać - to jest obiekt biblioteczny więc w zestawieniach pojawiają się niewiarygodne wyniki jeżeli sumujemy komponenty takiej struktury.
Sprawa się zmieni jeżeli obiekty biblioteczne zaczną korzystać z Materiałów Budowlanych.
Odpowiedz
#7
Ah właśnie dzięki za info.
Pozdrawiam

BAZA
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości