Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[AC23] Zmiana grubości ściany istniejącej - wyburzenia
Cześć wszystkim,
myślę, że problem nie jest nowy, ale nie mogę nigdzie znaleźć zadowalającego rozwiązania (szukajka nic nie pokazała).

Chciałbym zmienić grubość istniejącej ściany (wyburzyć część/wyszpadłować), tak by konkretna grubość (z otworami) pokazała się z automatu jako elementy do rozbiórki.

Na ten moment widzę tylko 2 rozwiązania:
1) Stworzenie 2 ścian, grubszej (stan istniejący) i cieńszej (rozbiórka), ale na inwentaryzacji wychodzi niepotrzebna linia podziału pomiędzy nimi - odpada.
2) Odpowiednie stworzenie i ustawienie warstw z kolejnymi ścianami (albo elementami 2D), mniej więcej na zasadach sprzed etapów przebudowy - trochę na około i przy większej ilości ścian może być czasochłonne.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Może narzędziem do otworów?

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Koala napisał(a):Może narzędziem do otworów?

Pozdr,
Koala
Zacząłem testować zaproponowaną przez Ciebie metodę na jednej ścianie. Wstawiony "otwór" powoduje błędy graficzne w 2D (brakujące linie zakończenia + nieistniejące linie otworów okiennych. Co ciekawe w 3D okna zostały zasłonięte przez płaszczyznę "otworu" grubości ~0.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości