Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ArchiCAD do Autodesk Revit
Witam
Mam pytanie, czy eksport z AC18 do Autodesk Revit wymaga specjalnych dodatków czy wystarczy IFC taki jaki posiada ArchiCAD?. Współpracuję z pracownią pracująca na Revicie i zmuszona jestem tak przygotować plik z AC18 żeby można go było otworzyć w Revicie i następnie w formacie tego programu go zapisać.
Odpowiedz
W drugą stronę:
Producent produktu do którego eksportujesz ma alergię na otwarte formaty w związku z tym może być potrzeba zainstalowania plugina od Graphisoftu żeby ten czytał, a co ważniejsze zapisywał poprawnie pliki ifc...(to co widziałem z wypustów ifc z tego produktu to jedna magma - jeden obiekt się wczytywał z ichniego ifc w ArchiCadzie...nie wiem czy się to poprawiło)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
proponuję zapisać klasycznie w dwg...gdzieś czytałem że chwalili się (autokaci) że teraz można eksport/import wykonywać bez problemu pomiędzy ich tworami revitem a ałtokatem :roll:
|Mac Pro 2x 3GHz Quad-Core Intel Xeon|22GB|ATI HD 5870|Yosemite 10.10.1 |
Dell Precision|Intel i7/4x2,8 GHz |8GB| AMD Fire Pro W4170 M| Win10Pro|
|Archicad 21 | Artlantis S3 |Artlantis R6,5|
Odpowiedz
Klasycznie w dwg to da się przenieść dokumentację 2D. Jeżeli na myśli mamy model + dokumentację to jedynie IFC i jak wspomniał Koala z zainstalowanym pluginem GS-u do Revita.
Tu się rodzi pytanie do pytającego :-)
Odpowiedz
Faktycznie Rafał masz racje , jak "one" chcą w revicie działać to pewnie w czyde.
AGABI - W IFC, ale po stronie revitojuzera należy wykonać operacje zalecane przez ałtodeskowy knowledge network i tu cytat:
Podczas otwierania lub łączenia pliku IFC w programie Revit LT tworzony jest nowy projekt z użyciem domyślnego szablonu. Przed użyciem pliku IFC w oknie dialogowym Opcje importu IFC należy określić zamienny domyślny szablon.
|Mac Pro 2x 3GHz Quad-Core Intel Xeon|22GB|ATI HD 5870|Yosemite 10.10.1 |
Dell Precision|Intel i7/4x2,8 GHz |8GB| AMD Fire Pro W4170 M| Win10Pro|
|Archicad 21 | Artlantis S3 |Artlantis R6,5|
Odpowiedz
jak powinienem ustawić opcje zapisu IFC w ArchiCadzie, żeby właściwości materiałów przegród tez się wyeksportowały?
Odpowiedz
Sempe napisał(a):jak powinienem ustawić opcje zapisu IFC w ArchiCadzie, żeby właściwości materiałów przegród tez się wyeksportowały?
https://www.youtube.com/watch?v=qzi-ov8AcTo o takie coś znalazłem
Z koleji mam inne pytanie,
jak wygląda pobranie dodatku do archi 19 wziązku z ifc dodatkiem, jeżeli chce wysłać pliki do revita architecure 2009/2010 ponieważ na stronie graphisoftu nie znalazłem odpowiedniego dodatki?
Odpowiedz
http://www.graphisoft.com/downloads/add ... chive.html

do 2010/2011 - czyli 2010 się chyba łapie...

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
tak ale ja tutaj widzę jedynie dodatki do revit structure i mep nie widzę do architecture, chyba ze ja to źle czytam...
Odpowiedz
Na to samo wychodzi - zainstaluj do wersję do Structure.

Pozdr,
Koala
Odpowiedz
Przywracam temat (jeśli mogę)

Potrzebuję wyeksportować dane i model 3D (plik IFC?) do Revita dla instalatora sanitarnego - potrzebuję aby zawierał parametry geometryczne przegród - grubości poszczególnych warstw i parametry fizyczne materiałów budowlanych zawartych w tych ścianach - jak to zrobić?

Pozdrawiam
Pozdrawiam

BAZA
Odpowiedz
Zdaje się że te informacje od 22 idą w standardzie...najwyjżej rozplasterkuj struktury.

Koala
Odpowiedz
a na samym dole we właściwościach ściany jest coś takiego: "zarządzaj właściwościami IFC..." - może tutaj trzeba pogrzebać?
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
Zaraz mnie szlag trafi...

Czy da się zmusić ArchiCADa aby nie używał IfcBuildingProxy jako typu IFC?

[Obrazek: NzIb9Ho.jpg]

Pracowałem na jednym projekcie na 21-nce. 22 odpuściłem. Zrobiłem upgrade na 23. Tak więc projekt został zmigrowany na dwudziestkę trójkę. I w zasadzie nie miałem żadnych problemów, dopóki nie wysłałem IFC do konstruktora (Revit). Otóż odczytywał on wszystkie elementy projetkuj jako masy, a nie konkretne obiekty (mimo tego, iż ja mam ustawiony parametr IFC dla każdego z elementów projektu). Tak, mam też podział na konstrukcje/nie kontrukcje oraz wiele innych, nie jest to moja pierwsza wpółpraca wielobranżowa przez IFC.

Po wielu, wielu godzinach, znalazłem problem, który widzicie na obrazku powyżej. Tyle, że nie da się zmienić tego IfcBuildingProxy na IfcWall ani żadne inne. Jak z tego wybrnąć? Gdy wrzucam ścianę z nowego pliku AC23 do tego pliku z projektem, to ona nagle traci IfcWall i też zostaje IfcBuildingProxy... Bo generalnie jak tworzę nowe elementy w nowym pliku, to potem eksport IFC działa normalnie.

PS. Czy to możliwe, że to przez upgrade AC coś takiego się pojawiło?
„Quidquid latine dictum sit, altum videtur.”
(Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze)
Odpowiedz
A jak jest sklasyfikowany ten rzeczoby obiekt którego problem dotyczy?

Bo takie kfiatki są wtedy kiedy albo nie ma klasyfikacji albo jest wymuszone ifcproxy...
Pozdr,
Koala
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości