Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ArchiCAD do Autodesk Revit
Ściana. Sprawdziłem - to jest chyba sprawa importu. Znajomy z 22 zrobił właśnie to samo na moim pliku z 21. To samo. Otworzyłem jego plik z 22 na moim 23 - to samo. Czyli wszystko wskazuje na to, że konwersja na nowszą wersję wywala właściwości IFCType. Może ktoś potwierdzić na swoich dwóch różnych wersjach? (odczyt z jednego na drugim). Jeżeli jest to powszechny błąd to trzeba to pilnie do Graphisoftu zgłosić.

[Obrazek: oBTzusT.jpg]
„Quidquid latine dictum sit, altum videtur.”
(Cokolwiek powiesz po łacinie, brzmi mądrze)
Odpowiedz
Znalazłem chyba solucję:
https://asiabim.wordpress.com/2017/12/0 ... chicad-21/

Tyle, że to nie ma sensu - otwieram plik w 21, oryginalny i już widzę ten sam błąd, więc nie mam co eksportować ustawień klasyfikacji. Zgłupieć można... Czyli co, mam cały projekt robić od zera w nowym pliku AC23 aby branżyści mogli mieć poprawny plik IFC?
Odpowiedz
Cześć. ArchiCAD 24. Plik stworzony od zera. Export do Revita. W Revicie otwiera się wszystko puste. Sprawdzałem filtry, widoczność, etc. Mam ściągnięty plugin do Revita do lepszego otwieranai plików IFC z ArchiCADa. Dalej nic. Nosz k... Czy ktoś wie co jest nie tak? Nagle wymiana danych IFC stała się jakimś piekłem przy używaniu ArchiCADa...
Odpowiedz
(07-10-2020, 08:02 PM)zbieraj napisał(a): Cześć. ArchiCAD 24. Plik stworzony od zera. Export do Revita. W Revicie otwiera się wszystko puste. Sprawdzałem filtry, widoczność, etc. Mam ściągnięty plugin do Revita do lepszego otwieranai plików IFC z ArchiCADa. Dalej nic. Nosz k... Czy ktoś wie co jest nie tak? Nagle wymiana danych IFC stała się jakimś piekłem przy używaniu ArchiCADa...

A jak otworzysz ten plik w jakiejś przeglądarce IFC to co widać?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości