Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GDL ścian norpips
hej wszystkim !

Czy to forum żyje ?????

Dawno mnie u Was nie było Wink

pytanie :

szukam obiektu dla ścian GK np Norgips.
Odnalazłem http://bimobject.com/pl/norgips/product/...components ale nie zdają ezgaminu.

Potrzebuje przedmiarować wszystkie zaprojektowane ściany GK a jest tego masa. Szukam działających GDL aby można było wyciągnąć z nich do zestawień zbilansowany materiał i myślę tutaj o dużych ilościach danych. Całe osiedla do zobmiarowania .

ktoś ? coś ?

pozdrawiam Wink
Roberto
Odpowiedz
Co potrzebujesz wyciągnąć - bo wszyscy producenci podają ilość wszystkiego co potrzeba na m2 ściany - mając powierzchnię masz wszystko co potrzeba?

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Hej @Koala Wink

Potrzebuje tworzyć zestawienia z konkretnych ID ścian z konkretnymi informacjami.
Normy producentów dotyczące zużycia szt/m2 ściany to za mało. Ja potrzebuje konkrety co do sztuki danego materiału... czyli :

Przykład :

Rysuje ścianę o ID "S1" o dłguści 452 cm i wys. 262 cm . Potrzebuje wygenerować zestawienie materiałów (w grę wchodzą profile stalowe i drewniane) jako wynik działań / algorytmu z informacji jakie mam o danej ścianie.

Dane:
L - długość ściany po stronie wewnętrznej
H - wysokość maksymalna ściany
O - otwór okienny
D - otwór drzwiowy

Analiza na przykładzie pojedynczego równania matematycznego :

(( L / 0,6 ) * H )+((O+D)*H*2) = ilość szukana

.... i takich działań jest kilka do wykonania na przykładowej jednej ścianie .
Wiem iż wszystkie składowe można wyciągnąć z archicada w formie paramterów i właściwości w zestawieniu generowanym ale czas obróbki dalszej na excelu jest zbyt duży.
Chce zautomatyzować sprawę. Tak aby można było generować zestawienia wprost z modelu lub odpowiednim zestawieniem.

Sprawa nie jest błacha bo ilości ścian idą w tysiącach sztuk i każda jest inna. Różnice w ilościach materiałów generowanych wg narzutów producentów jest bardzo duża.
Dochodzi jeszcze sprawa edycyjności układu ścian.
Wiadomo każdemy iż od pierwszej wersji projektu do ostatniej jest N-ta ilość rewizji i zmian.
Ważne aby powykowczo jeszcze raz przeliczać wszystkie ściany i jeszcze raz bilansować materiał.

więc sprawa jest dla mnie bardzo ważna.

Mówiąc krótko :

potrzebuje stworzyć "coś" co zapewni generowanie zestawienia materiałów z projektowych ścian w archicad-zie.

Co o tym myślisz @Koala ?
Roberto
Odpowiedz
To nie prościej formułą w jakimś arkuszu kalkulacyjnym? Robisz Template do obliczeń a potem wklejasz wartości i się policzą
bo płytowanie to masz z automatu...

Alternatywą jest modelowanie do bólu ale i tak nie zawrzesz wszystkiego.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Hej
Tak robię od pewnego czasu i tonę w gigantycznej ilości kopiowania danych z pliku X do pliku Y...
Mam po prostu tego dość
Zastanawiam się nad wymiana danych ...
Może trzeba stworzyć bazę danych msql gdzie można by gromadzić dane z archicada i wczytywać z excela???

Wklejanie danych ręcznie jest proste i wykonalne ale przy tysiącach danych do wpisania jest to koszmar

Masz jakieś luźne przemyślenia ? Jak zautomatyzować proces ???
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości