Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką możecie polecić książkę do proj. konstrukcji bud?
Witam, koledzy powiedzcie mi czy macie może jakąś sprawdzoną książkę do projektowania i obliczania konstrukcji budowlanych? Od A do Z z wytłumaczeniami, obliczeniami począwszy od fundamentów domków jednorodzinnych skończywszy na zaawansowanych konstrukcjach np stalowych hal czy tam budynków o dużej kubaturze... Takie Vademecum dla architekta by można było się wspomóż przy projekcie lub przyswoić praktycznie od podstaw?? Cena nie gra roli...

Pozdrawiam.
Odpowiedz
Takiej raczej nie znajdziesz. Konstrukcje budowlane o których wspomniałeś to szeroki wachlarz wiedzy teoretycznej i praktycznej. Same konstrukcje żelbetowe i to w zasadzie podstawy mieszczą się w 4 tomach. Do tego statyka. Większość rzeczy dzisiaj nie liczy sie na piechotę lecz przy pomocy programów wspomagających projektowanie. Ale do nich również potrzebna jest wiedza "konstrukcyjna".
Odpowiedz
Tak myślałemSmile ale może jest jakaś biblia =) w takim razie książka w zakresie konstrukcji żelbetowych - budowy domu jednorodzinnego (obliczanie : fundamenty ściany nośne płyta zbrojenia dach słupy itd)...
Jakies propozycje?Wink
Odpowiedz
Jedna z lepszych pozycji dla architektów robiących konstrukcje - Konstrukcje Żelbetowe - J.Kobiak+Stachurski,
poza tym jak już chcesz się wgryzać to dalej : Projektowanie konstrukcyjno-budowlane - zestaw norm. wydawnictwo Kanon
|Mac Pro 2x 3GHz Quad-Core Intel Xeon|22GB|ATI HD 5870|Yosemite 10.10.1 |
Dell Precision|Intel i7/4x2,8 GHz |8GB| AMD Fire Pro W4170 M| Win10Pro|
|Archicad 21 | Artlantis S3 |Artlantis R6,5|
Odpowiedz
buki napisał(a):Tak myślałemSmile ale może jest jakaś biblia =) w takim razie książka w zakresie konstrukcji żelbetowych - budowy domu jednorodzinnego (obliczanie : fundamenty ściany nośne płyta zbrojenia dach słupy itd)...
Jakies propozycje?Wink

Kobiak-Stachurski są ok, ja ze swojej strony mogę polecić "Konstrukcje Żelbetowe" Włodzimierz Starosolski, fajne 2-tomowe wydawnictwo, nie powinno być drogie.

P.S. Odzew w tym wątku oraz samo Twoje pytanie dowodzi, że nie jest tak źle z parciem na wiedzę stricte techniczną w naszym zawodzie - jak niektórzy twierdzą.
AC 23 PL-Win10-i7-24GB RAM - ASUS GeForce GTX 1060
Odpowiedz
Ja również Konstrukcje Żelbetonowe-ciekawa pozycja i stosunkowo niedroga Smile
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości