Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs o obiektach ARCHICAD-a
Co prawda wideokurs jest płatny ale ponieważ wiem co jest w środku :-) to postanowiłem go zareklamować w tym miejscu.
Urobiłem się przy nim po łokcie starając się po pierwsze zebrać w jednym miejscu zestaw informacji odnośnie Obiektów oraz testując wiele z możliwości programu (np. importy z różnych formatów).
Podobnego zasobu nie znajdzie się nigdzie indziej ani w formie pisanej ani nagrywanej, starałem się zebrać szczątkowe źródła na podobne tematy jak i podzielić się swoimi patentami
(np. sposób na zrobienie osprzętu elektrycznego, dynamiczne linie parkingu w terenie, import plików dwg3D).
Wyszło tego prawie 8h nagrań ale można wybierać interesujące tematy w zależności od aktualnych zadań. Najciekawsze, że w trakcie nagrywania wynotowałem sobie tematów na kolejne 3h ale wygrałem walkę z samym sobą
i nie dorzuciłem ich do kursu Tongue

Link do strony VIDEOPOINT
Odpowiedz
O super, w końcu coś o obiektach na tej pustyni GDLu w sieci Smile
Odpowiedz
Walcząc z Archicadem trafiłem na ten kurs i pozostałe, kupione, zapowiadają się fantastycznie.
Wreszcie coś po polsku dla nas Smile... Widać ogrom pracy no i będę miał co robić po nocach ...
dzięki!
J
DELL 7500 Win Pro 10x64 / 2x Intel Xenon X5690 3.47 GHz, 48 GB RAM, MSI Geforce GTX 1070 Armour 8GB OC
ARCHICAD 23 POL
Odpowiedz
Brawo Rafał!
Zrobię sobie prezent, choć w sumie jeszcze poprzedniego kursu nie przerobiłem.

pozdrówka świąteczne Smile
AC 23 PL-Win10-i7-24GB RAM - ASUS GeForce GTX 1060
Odpowiedz
Dzięki! 8)
W sumie to już zapomniałem o tym wpisie, chyba jedyna autoreklama jaką w życiu popełniłem, musiałem być mocno zmęczony robotą... Big Grin
Z tego co widzę w Videopoincie teraz jest promocja - 38 zeta.
Odpowiedz
Rafał napisał(a):Dzięki! 8)
W sumie to już zapomniałem o tym wpisie, chyba jedyna autoreklama jaką w życiu popełniłem, musiałem być mocno zmęczony robotą... Big Grin
Z tego co widzę w Videopoincie teraz jest promocja - 38 zeta.

Faktycznie, teraz zerknąłem na datę posta.
Złota łopata dla kolegi z liskiem Big Grin
Odpowiedz
Walczę z Archicadem to szukam wszędzie Smile.
Kurs jest super i w promocji kupiłem wszystkie trzy, będę je pokonywał w międzyczasie, po jakimś czasie pracy w programie warto przejść takie tutki i wyłapać smaczki usprawniające pracę i uzupełnić wiedzę.

Profesjonalnych materiałów szkoleniowych po polsku nie ma za wiele a i po angielsku jest różnie.

Złotą łopatę wbiję w pierwszy fundament jak zamkniemy komercyjny projekt w AC Smile.
DELL 7500 Win Pro 10x64 / 2x Intel Xenon X5690 3.47 GHz, 48 GB RAM, MSI Geforce GTX 1070 Armour 8GB OC
ARCHICAD 23 POL
Odpowiedz
drJanek napisał(a):Walczę z Archicadem to szukam wszędzie Smile.
Kurs jest super i w promocji kupiłem wszystkie trzy, będę je pokonywał w międzyczasie, po jakimś czasie pracy w programie warto przejść takie tutki i wyłapać smaczki usprawniające pracę i uzupełnić wiedzę.

Profesjonalnych materiałów szkoleniowych po polsku nie ma za wiele a i po angielsku jest różnie.

Złotą łopatę wbiję w pierwszy fundament jak zamkniemy komercyjny projekt w AC Smile.

Powodzenia zatem Smile
Jeśli znajdziesz coś nt. modelowania balustrad to podziel się proszę. Albo jakieś elementy gsm ktore idzie pomodyfikować. Ewidentnie sobie z nimi nie radzę.
Odpowiedz
dziki napisał(a):Jeśli znajdziesz coś nt. modelowania balustrad to podziel się proszę. Albo jakieś elementy gsm ktore idzie pomodyfikować. Ewidentnie sobie z nimi nie radzę.

Elementy balustrad są ciężkie w obsłudze...ostatnio udało mi się na enginie balustrad zbudować nowe profile dla Renoplastu - mogę podesłać - nie wiem czy wiszą już na stronie (element profilu dostał otworowanie - i to było ciężkie do rozkminienia)

mam w planie coś zrobić z wyglądem 2d samych balustrad - w sensie profili - ale to od strony wewnętrznej moim zdaniem jest skopane - element 2d dostaje do skonsumowania gotowy obrys...w związku z tym jest ciężko zrobić coś z linią cięcia - bo się na dzień dobry dostaje lokalizację.

co do edycji elementów balustrad/kurtynówek itd to efektu nie da się oglądnąć od razu w podglądzie obiektu (2d/3d) - myślę o edycji standardowych elementów. (ergo zapis i sprawdznie w realu)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Koala napisał(a):Elementy balustrad są ciężkie w obsłudze...ostatnio udało mi się na enginie balustrad zbudować nowe profile dla Renoplastu -

Piszesz o tych? Renoplast2019.lcf
Wiszą Smile dziękuję za namiar, wypróbuję
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości