Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogólne dywagacje na temat forum — zasady czy bez zasad?
Rafał napisał(a):OT:
Ponawiam swoją prośbę o przeczytanie kilku ogólnych zasad działania tego forum— powielanie postów prowadzi do zaśmiecania wątków i wcale nie ułatwia życia innym.
wiesz ale innym to jakoś nie przeszkadza, tylko ułatwia bo nowi tak jak ja nie znają dobrze programu i gdybyś chciał choć odrobinę pomóc to by ułatwiło pracę i mi i innym użytkownikom którzy tu zaglądają. Skoro nie chcesz pomóc to nie odpowiadaj wogóle - może ktoś się znajdzie kto udzieli mi kilku cennych wskazówek. W każdym niemal wątku widzę - zajrzyj do poradnika. Co to ma być? pomoc czy coś w stylu "odwal się"? Gdyby u mnie chodziło to bym nie pisał.
Obiekty zapakowane z 3ds wczytuję do projektu ale bez tekstur i materiałów, tzn. cały obiekt jest czarny. Gdzie może tkwić błąd?
pozdrawiamSmile
Odpowiedz
gonzunio napisał(a):wiesz ale innym to jakoś nie przeszkadza....

Przeszkadza...bo już nie wiem gdzie Ci mam odpowiadać ;-)
najgorzej jest potem jak ktoś będzie chciał coś wyszukać konkretnego.
(BTW zwróć uwagę na staus użytkownika jaki widać przy avatarze Rafała...bo pewnie nie wiesz kogo objechałeś)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
sorki ale fora zawsze były dla ludzi i służyły im a nie jak w dydktaturze. Zjechałem bo naprawdę od dłuzszego czasu nie moge sie doprosić o kilka cennych rad. Chyba, że tutaj nie można pisać tego co się myśli...
pozdrawiamSmile
Odpowiedz
Rozumiem zniecierpliwienie kolegi i przy okazaji również proszę o zrozumienie przynajmniej jednej podstawowej kwestii:
zarówno formułowanie pytań jak i odpowiedzi na nie na forum jest całkowicie dobrowolne;
w tym miejscu nadstawiam własną głowę przyznając, że w wielu wypadkach po prostu nie chce mi się odpowiadać (na szczęście komuś innemu przeciwnie będzie się chciało) aczkolwiek w innej sytuacji jak najbardziej skleję parę jak mi się wydaje sensownych zdań.

Sądzę, że ta zasada obowiązuje na wszelkich forach czy się to komuś podoba czy nie i z tym się najzwyczajniej trzeba pogodzić;
oczywiście są fora na których w każdym byle temacie dyskutuje się o wszystkim i zawsze pojawia się słynna i bardzo wyczerpująca wypowiedź:
"a ja się pytam gdzie byli rodzice, no gdzie byli ?" albo "jesteście żałośni, mam tego (najnowszego) kompa czy (najnowszą) furę od miesiąca..."
Dell 7740 | Xeon E-2276M 64GB | 1TB NVMe | WinPro 10x64 | FHD 17, Quadro RTX 3000 6GB + 2x LG34"/2560x1080
Archicad 24+, ArtLantis S 2+, Twinmotion
Odpowiedz
Cytat:sorki ale fora zawsze były dla ludzi i służyły im a nie jak w dydktaturze.
Hmmm — na podstawie twoich wypowiedzi założę się nawet o kasę, że nie żyłeś (świadomie) pod dy(d)ktaturą, a ja tak — mam nawet epizod wojenny ha ha :-)
Zasady na tym forum muszą istnieć (jak na każdym innym) i póki nie ma zastępstwa na moje miejsce to jako samotny administrator (czytaj: starszy porządkowy z miotełką)
muszę ich pilnować.
BTW: osobiście nie przepadam jak użytkownicy od forum wymagają żeby zachowywało się jak GaduGadu (pytanie-odpowiedź w 2 sek) co dodatkowo wymuszają
rozsyłając naokoło wiadomości na PW żeby było szybciej... :-)
Odpowiedz
Ja nie pisałem o tym, że ktoś nie odpisuje - czytanie ze zrozumieniem się kłania. Jak najbardziej jestem tego zdania, że jeśli nie chce to ok. Napisałem, że nerwujące są odpowiedzi "zbywające" z wątku. Jasne jeśli wątek już taki był i Rafale sorki ale tu do Ciebie: wiesz gdzie to jest bo nad tym siedzisz codziennie, to na odczepnego napisałbyś: nie wiem czy ominąłeś ten temat ale on jest w dziale "...." lub masz linka do tego wątku. Wiesz jesteś takim "guru" tego forum ale możnaby zrozumieć i laików czy nowych uczestników forum. Fakt jest taki, że odpisując i pomagając użytkownikom jednocześnie się ich do siebie przyciąga a więcej ludzi na forum jest dla niego plusem. A jesli się ich zbywa odpowiedzią szukaj na forum albo w podręczniku to trochę to żenujące zwłaszcza, że wiesz jak na to odpowiedzieć w 2 zdaniach. Dzięki w każdym razie za wyrozumiałość ale jestem samoukiem i przy pomocy kolegi Koala naprawdę wyjaśniliśmy kwestię upload'u nowych obiektów z archibase (w moim przypadku) i nieciekawie to wygląda. Obiekty są extra, mają fajne textury ale niektóre mają skopane skrypty. Trudno bierzemy te poprawneSmile
pozdrawiam i dziękuję za uwagęSmile
Odpowiedz
gonzunio napisał(a):Ja nie pisałem o tym, że ktoś nie odpisuje - czytanie ze zrozumieniem się kłania.
ok, no to wobec tego:
gonzunio napisał(a):bo naprawdę od dłuzszego czasu nie moge sie doprosić o kilka cennych rad
teraz staram się skojarzyć (i lepiej przeczytać oraz zrozumieć twoje oczekiwania): owych cennych rad spodziewałeś się uzyskać telepatycznie (skoro nie w formie odpowiedzi na forum - których się nie możesz doprosić...) ?
w każdym bądź razie obiecuję, że na drugi raz się poprawię ale przy okazji podzielę się z tobą radą z innej beczki: roszczeniowe nastawienie do tego czy innego forum moim skromnym zdaniem nie przynosi korzyści
Dell 7740 | Xeon E-2276M 64GB | 1TB NVMe | WinPro 10x64 | FHD 17, Quadro RTX 3000 6GB + 2x LG34"/2560x1080
Odpowiedz
widzę, że tu chodzi o kolektyw a wyciąganie zdań z różnych tematów to też jest roszczepienie.
pozdrSmile
Odpowiedz
a jeśli chodzi o:

"Ja nie pisałem o tym, że ktoś nie odpisuje - czytanie ze zrozumieniem się kłania.
ok, no to wobec tego:
gonzunio napisał(a):
bo naprawdę od dłuzszego czasu nie moge sie doprosić o kilka cennych rad"

tutaj naprawdę chodzi o czytanie ze zrozumieniem ponieważ "nie mogę się doprosić o kilka cennych uwag" to nie to samo co "nieodpisywanie". Chodzi tutaj o wcześniejsze posty w których pisałem o "zbywaniu" z wątku i nieodpowiadanie wprost a otrzymywanie "wymijających" odpowiedzi na nurtujące pytania.
pozdrawiamSmile
Odpowiedz
Cytat:Ja nie pisałem o tym, że ktoś nie odpisuje - czytanie ze zrozumieniem się kłania.
Cytat:Skoro nie chcesz pomóc to nie odpowiadaj wogóle - może ktoś się znajdzie kto udzieli mi kilku cennych wskazówek.
To po co powielasz wątki i wysyłasz te same teksty na PW? :-) Tak się nie robi na żadnym ze znanych mi forów. Szanuj cudzy czas.

Pomagały ci dwie osoby - żadna z nich nie odesłała do podręcznika i żadna nie poprosiła o użycia na forum Szukaj. Natomiast ja prosiłem cię chyba ze 3 razy
o zapozannie się z podstawowymi zasadami używania tego forum.

Cytat:A jesli się ich zbywa odpowiedzią szukaj na forum albo w podręczniku to trochę to żenujące zwłaszcza, że wiesz jak na to odpowiedzieć w 2 zdaniach.
Poproszę o KONKRETNY CYTAT z wątku gdzie odsyłam cię do podręcznika lub do szukania na forum.

Cytat:Wiesz jesteś takim "guru" tego forum ale możnaby zrozumieć i laików czy nowych uczestników forum. Fakt jest taki, że odpisując i pomagając użytkownikom jednocześnie się ich do siebie przyciąga a więcej ludzi na forum jest dla niego plusem.
Bardzo dziękuję za wszystkie uwagi - poprawię się na przyszłość i będę już grzeczny.
Odpowiedz
gonzunio napisał(a):widzę, że tu chodzi o kolektyw a wyciąganie zdań z różnych tematów to też jest roszczepienie.
pozdrSmile
kolektyw ??!!?
roszczepienie ??!!??
biorę słownik http://sjp.pwn.pl/, pomijam literówkę (?) i staram się przeczytać ze zrozumieniem:

rozszczepić — rozszczepiać
1. «rozpołowić wzdłuż»
2. «rozłożyć jakieś ciało na części składowe»
rozszczepić się — rozszczepiać się
1. «pęknąć, dzieląc się na dwie części»
2. «podzielić się na dwa prądy, ruchy itp.»
3. «ulec rozłożeniu na części składowe»

sorry, poddaję się.

Z kontekstu twoich dotychczasowych wypowiedzi najbardziej kojarzę je z zachowaniem zajączka (i tu zapewnie jest sedno drobnego zamieszania):

"wpada zajączek do baru i pyta (ze złością):
- kto mi pomalował konia na zielono?
z końca baru odzywa się wilk:
- ja, a bo co?
na to zajączek (już zupełnie w innym tonie):
- nic, nic, ja tylko chciałem spytać kiedy wyschnie"
Odpowiedz
hehe, dla Ciebie mam najlepsiejszy, hicior nowej edycji:

Pewnego wieczoru Kryśka poszła z Zośką do Jadźki na herbatę. Siedzą godzinę, drugą, trzecią. Wypiły kilka herbat i w drodze powrotnej do domu jedna mówi do drugiej:
- Ty wiesz, że ta jadźka to jakaś niepoważna... Siedzieliśmy u niej kilka godzin a ta nawet herbaty nie zaproponowała.
Druga na to:
- A gdzieś Ty Jadźkę widzała?
Odpowiedz
eeee...., to przeróbka ze starej edycji ?
Bo ja znam wersję w której dwóch dziadków odwiedza trzeciego, i po wyjściu od niego (który oczywiście z pięć raz serwował im kawę powtarzając za każdym razem, że jeszcze im kawy nie robił) dochodzą do wniosku:
- ale ten Władek ma sklerozę, tyle siedzieliśmy a on nawet nie zrobił nam kawy!
Odpowiedz
a jeszcze jedno: nadal się kłania czytanie ze zrozumieniem a nawet po prostu czytanie, ponieważ ja napisałem "roszczepienie" a nie "rozszczepienie" i tu bierzemy słownik idąc za tą myślą i mamy ... o właśnie kilka przedmiotów w jednym... Dzięki za kawałySmile
pozdrSmile
Odpowiedz
Raz jeszcze zaglądam do posiadanych słowników językowych, ortograficznych, bliskoznacznych itp - i nici.
Googl'owa wyszukiwarka "roszczepienie" przełącza na "rozszczepienie", internetowe słowniki i poradniej językowe (np Wydziału Polonistyki UJ) "milczą" na temat istnienia/znaczenia "roszczepienia".
Ok, nie ma to jak obszerniejsze źródła. Dzwonię do miejskiej książnicy - niestety, uprzejma Pani nie znajduje słowa "roszczepienie" w Uniwersalnym Słowniku Języka Polskiego (pod red.Stanisława Dubisza, 2003). Trudno, ale nie wszystko stracone - co tam drymnę do centrali ( 22-552518, Biblioteka UW). Po 10 minutach dzwonię powtórnie (by usłyszeć wcześniej zadeklarowaną przez Panią odpowiedź). I... tym razem Pani sprawdziła w nowszym wydaniu w/w słownika (2008) ale i tu nie znalazła słowa "roszczepienie". Pozostała mi jeszcze polecona poradnia językowa 22-5520684. Również i tu wykluczono fakt istnienia (jako poprawnego w znaczeniu i formie) słowa "roszczepienie".
Dlatego jeśli podasz źródło/skan na które się powołujesz (że "roszczepienie" to kilka przedmiotów w jednym), to z przyjemnością jeszcze raz wykonam tych kilka telefonów i podpowiem skąd osoby bądź co bądź na co dzień zajmujące się takimi kwestiami, mają (powinny również!) czerpać wiedzę.
Dlatego daruj, że przeczytałem bez zrozumienia owo "roszczepienie" (i domyślnie przekształciłem w "roszczepienie" co i tak nie pasowało mi do kontekstu "kolektywu" etc.), gdyż jak widać nie tylko mnie brakuje wystarczającej liczby źródeł do zinterpretowania znaczenia tego słowa w sposób jaki uważasz za wiarygodny.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości