Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opisy spadku połaci dachów
Czy jest możliwość aby na rzucie dachu wpisywać spadki połaci, ale tak by program je sam odczytywał z danej połaci? Jeśli tak to jakim narzędziem to zrobić?
Odpowiedz
viewtopic.php?f=2&t=5559&p=29985&hilit=etykieta+dachu#p29944

We własnym zakresie trochę zmodyfikowałem tę etykietę, mógłbym załączyć, ale dopiero jeśli kolega Koala się zgodzi, bo to jego produkt Wink
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
Wrzuć skoro chcesz udostępnić swoją modyfikację.

BTW. Pracuję nad biblioteką różnych przydatnych pierdółek (w ramach wolnego czasu) i między innymi będzie tam coś do opisywania spadku dachu - coś bo tego się nie da zrobić etykietą jeśli w grę wchodzi dach wielopołaciowy tudzież powłoka. Do tego będą różnorakie obróbki dachowe, drabinki śniegowe i inne rzeczy....z tym że abym mógł to rozwijać niestety taka biblioteka nie będzie darmowa.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Ok, zatem za zgodą Autora wrzucam poniżej swoją modyfikację.

Jedynie taka uwaga, że w AC22 w niektórych sytuacjach etykieta dziwnie się zachowuje przy obracaniu lub odbijaniu Confusedhock:
Wcześniej jakoś nie zauważyłem takich problemów.

Załączone pliki
.gsm   label_kat_dachu_2.gsm (Rozmiar: 3,43 KB / Pobrań: 138)
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
Dziękuję bardzo
Odpowiedz
Koala napisał(a):Wrzuć skoro chcesz udostępnić swoją modyfikację.

BTW. Pracuję nad biblioteką różnych przydatnych pierdółek (w ramach wolnego czasu) i między innymi będzie tam coś do opisywania spadku dachu - coś bo tego się nie da zrobić etykietą jeśli w grę wchodzi dach wielopołaciowy tudzież powłoka. Do tego będą różnorakie obróbki dachowe, drabinki śniegowe i inne rzeczy....z tym że abym mógł to rozwijać niestety taka biblioteka nie będzie darmowa.

Pozdr,
Koala

Witam,
@Koala Czy ta biblioteka powstała? Smile
... ArchiCAD mnie zadziwia również nie do końca pozytywnie - brak etykiety spadku dachu jest jedną z tych rzeczy. Drugą jest brak kratek wentylacyjnych w drzwiach do WC Smile.

Pobrałem tu z wątku etykietę i jest ok ale nie działa na dachu dwuspadowym, pokazuje spadek tylko w jedną stronę. Zaraz skończy się recznym opisywaniem Smile.

[Obrazek: 2020-04-03-16-30-57-Wilkszyn-V13-JD-ARCHICAD-23.jpg]
DELL 7500 Win Pro 10x64 / 2x Intel Xenon X5690 3.47 GHz, 48 GB RAM, MSI Geforce GTX 1070 Armour 8GB OC
ARCHICAD 23 POL
Odpowiedz
No niestety, obrócić musisz ręcznie Sad Jak nie działa, to pogrzebać w ustawieniach dotyczących obrotu etykiety (czasem tak ma).
A kratkę w drzwiach to robię skrzydłem tzw. "Bez szprosów" i ustawiam szklenie w miejscu kratki, schody się zaczynają jak chcesz drzwi częściowo przeszklone i z kratką :?
Ale fakt, takie braki nie powinny mieć miejsca.
Podobnie jest z brakiem porządnej biblioteki z kanałami wentylacyjnymi, trzeba robić własną, bo te z Scheidel`a różnie działają.
Odpowiedz
A jak to szklenie zrobisz się na krawędzi skrzydła i da wysokość 3-4cm to otrzymujemy eleganckie podcięcie wentylacyjne.
AC 23 PL-Win10-i7-24GB RAM - ASUS GeForce GTX 1060
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź i pomoc. Ktoś sprzedaje jakieś biblioteki etc. dedykowane do Archicada w PL?

Ręcznie nie działa, ani mirror ani w opcjach labela (Odbicie oraz bMirrorLabel)... ale mam dach dwuspadowy może dlatego. Trzeba będzie z palca wpisać.

Co do kratki - to jak to potem w zestawieniu pokazać?
Muszę mieć w zestawieniu drzwi możliwość dodania takiego parametru (budynki przemysłowe).
Dzierganie tego naświetlem to masakra Smile no i będzie problem jak będą drzwi z oknem i kratką (takie ostatnio miałem do umywalni - z bulajem żeby było weselej).

W ogóle jestem ciekawy jak z dodatkowym wyposażeniem w drzwiach takimi jak np. kopniki, zamek, rodzaje klamek (antypaniczne), żaluzje (w połaci drzwi...) i zestawianie tego w tabelach.

Na razie niestety zleceniodawcy w przemyśle chcą revita. Każdy z tych programów ma swoje ograniczenia, aczkolwiek na ArchiCadzie przyjemniej się robi bo "wszystko" jest w programie.
Tylko jak wpadam na takie rzeczy w stylu braku strzałki spadku ... Smile.
DELL 7500 Win Pro 10x64 / 2x Intel Xenon X5690 3.47 GHz, 48 GB RAM, MSI Geforce GTX 1070 Armour 8GB OC
ARCHICAD 23 POL
Odpowiedz
Ręcznie działa, spróbuj jeszcze kliknąć "Zawijanie tekstu" Big Grin
Odpowiedz
No dobra, może jednak nie tamto tylko to: :mrgreen:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Dzięki wielkie, tego nie próbowałem Smile!
ARCHICAD 23 POL
Odpowiedz
Automat do opisywania kątów dachu będzie niedługo w pakiecie dla członków Archiclubu. (automat czyli wstawiasz: ustawia się zgodnie ze spadkiem sam)
Do tego też coś co wstawi linie na wys końca ścianki kolankowej a potem na zadanych 2 wysokościach pod dachem (typowo 1,4m i 2,2 - ale w pełni ustawialne)
Poza tym narzędzie wycinające z dachu niepotrzebne części np w okapie może zostawić zdefiniowaną liczbę warstw od góry...i sostrzane narzędzie do tego samego celu dla poddasza nieocieplonego - ergo: robimy jeden dach i wycinamy co niepotrzebne w odpowiednich miejscach.

I jeszcze parę innych smaczków.

Pozdr,
Koala

PS. swoją drogą jak macie jakieś pomysły/potrzeby to jak się skrystalizuje projekt z obiektami Archiclubowymi - to oczywiście nowe "przydasie" zgodnie z zapotrzebowaniem będą mogły powstawać (czas też jest faktorem bo nie z gumy)
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
To jeszcze dorzućcie narzędzie do wentylacji...
wiem, wiem, można słupami :roll:
Odpowiedz
Super, fantastyczna wiadomość.

Jakoś to pójdzie oficjalnie dla członków AC po mejlach?
ARCHICAD 23 POL
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości