Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opisy spadku połaci dachów
Tikos napisał(a):To jeszcze dorzućcie narzędzie do wentylacji...
wiem, wiem, można słupami :roll:

Jak sobie to wyobrażasz (ja mam kiedyś zrobione jakieś rzeczy pierdyliard różnych podejść...ale skończyło się że wstawiam słupa + mój obiekt 2d, który robi za symbol i wstawiam go raz na wszystkie kondygnacje podobnie jak słupa)?

Słup załatwia bardzo dużo - bo nie trzeba dorabiać granic do stref - o ile wstawiamy coś Schiedlo-podobnego bez obudowy.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Tak, też mam taką własną bibliotekę słupów zrobioną.
Można pobrać:
https://drive.google.com/open?id=1yCbye ... ljnIJAkwcp
Pewnie można to zrobić lepiej, ale nie muszę dodatkowego symbolu 2D na rzucie robić.
Ale i tak jest to, delikatnie mówiąc, żenujące, że nie ma czegoś takiego w standardzie w AC, może nawet jako oddzielny obiekt bliźniaczy ze słupami + dodatkowe opcje :oops:
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
Obiekt można zrobić - tylko co ze tego - mam takie, ale nie używam bo nie chce mi się pipcyć z granicami stref.

Robiłem też wycinkę do ścian z symbolem: jako okno - też pipcenia z tym jest bo jest problem między kondygnacjami - w zależności od tego jak wstawiamy ściany.
(są takie okna też w standardowej bibliotece..ale bez symbolu wlotu itp)

Ten obiekt 2d do kominów robi mi za symbol wlotu oraz powiedzmy prostokącik/kółko na ostatniej kondygnacji żeby na kominie pokazał tylko gdzie jest kanał, pokazywanie numeru kondygnacji wlotu oraz jak gdzieś potrzeba zrobić sięgacz na kondygnacji wlotu (na razie wszystko 2d - zastanawiałem się nad 3d... ale nie widzę specjalnie potrzeby i sensu)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
nie

przydałby się chociaż element biblioteczny 2D
tak aby można go było wstawić w ścianę a efekt wyglądał np. tak:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
and napisał(a):
nie

przydałby się chociaż element biblioteczny 2D
tak aby można go było wstawić w ścianę a efekt wyglądał np. tak:

Niemożliwe do wykonania chyba że ściana idzie przez wszystkie kondygnacje, w dodatku jest nieprzewidywalne jeśli będzie ściana warstwowa...oraz nie wytnie dziury w stropie... been there done that.

Pozdr,
Koala
Odpowiedz
Witam,
czy może ktoś ponownie udostępnić etykietę opisu spadków dachu? Pokazuje, że załącznik nie istnieje... Byłbym wdzięczny. w razie czego mail: macq07@gmail.com
Pozdrawiam
Odpowiedz
(08-11-2020, 10:40 AM)hemi napisał(a): Witam,
czy może ktoś ponownie udostępnić etykietę opisu spadków dachu? Pokazuje, że załącznik nie istnieje... Byłbym wdzięczny. w razie czego mail: macq07@gmail.com
Pozdrawiam

Cześć,
lada dzień WSC  będzie udostępniać ten obiekt. Do wersji 23 i 24 dostępne dla Archiclubowiczów. Pomysł jest że przez stronę ale zobaczy się czy będzie już gotowa.
R.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości