Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orientacja Drzwi/Okien - parametr
Witam!
Mam problem z parametrem orientacji D/O. Potrzebuję rozróżnić na rzucie (Skrypt 2d) okna w zależności od tego czy są lewe ("L") czy prawe ("R"). Moduł, w którym próbuję to zrobić to GeneralWindowUnit. Znalazłem taki parametr - ac_OpeningSide i jest to zmienna znakowa (string) i jej wartości to "L" i "R", niestety parametr ten jest "wyszarzony" w liście parametrów, co sugeruje, że jest nieaktywny w skrypcie (?). Moja próba wyglądała następująco:
If ac_OpeningSide = "L" then (...)
niestety nic nie zadziałało. Czy ma ktoś pomysł w jaki sposób wpłynąć na obiekt w zależności od jego orientacji (Drzwi, Okna)?
Z góry dzięki!
Pozdrawiam,
rav.
Odpowiedz
Zobacz jak to jest zrobione w drzwiach (byle jakich - nie makro tylko po prostu to co jest wstawione w ścianę) i na okno dialogowe "kompatybilność" czy "opcje kompatybilności".
To jak zachowuje się parametr L/R i jak się nazywa tam właśnie jest zdefiniowane, nie w skryptach.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
[załącznik] W tym oknie nie ma nazwy parametru.

Dla drzwi wspomniany przeze mnie wcześniej parametr działa tak jak powinien. W oknie nie.

Pozdrawiam,
rav.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Z oknami kiedyś próbowałem z tym zadziałać i kicha - po prostu nie działa - tylko w drzwiach...

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
A ja właśnie do okien to potrzebuję Big Grin
No trudno, dzięki za informację, zaoszczędziłem trochę czasu.
Pozdrawiam,
rav.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości