Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Priorytety warstw - nie dzałają
Witam,
Pracuję na Archicad 23. Stworzyłam dach - strukturę warstwową - materiały o różnych priorytetach. Potem stworzyłam ścianę profilową jako ścianę kolankową - także odpowiednio dobierając priorytety np. murłata miała przypisany materiał drewno konstrukcyjne. I tu pojawił się problem - warstwy dachu przysłaniają zarówno murłatę jak i wieniec (żelbet). Warstwy typu wełna mineralna miękka czy gipskarton (czyli te o niskim priorytecie). W innym projekcie wykonałam dokładnie to samo i nie ma tego problemu... Jak to naprawić? Z czego to się bierze?
Próbowałam przenieść ścianę na inną warstwę (z K420-ściany na nowo utworzoną z wyższym priorytetem) - nie pomogło. Próbowałam przenieść ścianę ponad dach (ctrl+7) - tez nie pomogło. Mogłabym jeszcze pobawić się operacjami na bryłach ale przecież tak to nie powinno działać. Co zrobiłam źle?
Z góry dziękuję za pomoc!
Aga

PS. Działanie na bryłach też nie zadziałało... Nie mam pomysłów co jest nie tak i jak sobie z tym poradzić.
Odpowiedz
W przypadku połączeń Dach- Ściana należy najpierw elementy ze sobą "powiązać", nie działa tu automatyczna kolizja jak np dla ścian i stropów.
Wybierz polecenie Złącz elementy dla Relacji:

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Działa! Dziękuję Ci za szybką pomoc!
Pozostaje mi jeszcze pytanie - czemu ten sam element w jednym pliku zrobił się od razu poprawnie, a w drugim trzeba go było "złączyć"?
Odpowiedz
aglubon napisał(a):Działa! Dziękuję Ci za szybką pomoc!
Pozostaje mi jeszcze pytanie - czemu ten sam element w jednym pliku zrobił się od razu poprawnie, a w drugim trzeba go było "złączyć"?
Niezamaco :-)
Ale... nie mogę tego wiedzieć nie znając sytuacji. Działa to jak opisałem, otwórz tamto połączenie i przeanalizuj.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości