Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przecinanie sie materialow - Priorytety?
#1
Mam pytanie dotyczace przeciecia sie otynkowanej sciany z obudowa kibla z gipskartonu (wykonana w programie jako profil). Chcialabym zeby 'powietrze' jako warstwa o wyzszym priorytecie niz 'tynk' wycielo mi owy tynk ze sciany. Tak sie jedban nie dzieje. Uzyskalam to w inny sposob, mianowicie opcja 'solid element operations'. Zadzialalo w przekroju i 3D , ale na rzucie tynk dalej jest widoczny. co robic? Dolaczam JPG-a z prawidlowym widokiem w 3D oraz z nieprawidlowym widokim na rzucie (linia tynku jest ciagle widoczna).


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
Hej,

Może zmień projekcje w elemencie.
Często też pomaga zrobienie tego, za pomocą belki. Pokazuje się ładniej.
AC 22-23 POL | Lenovo Carbon X1 4Gen i7-6600u 16GB RAM NVMe Intel GMA | i7 6600K 64GB RAM NVMe RTX 2070 | Win10 Pro

Skaning laserowy & BIM | <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bimfaktoria.pl">http://www.bimfaktoria.pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
#3
ARGAS napisał(a):Hej,

Może zmień projekcje w elemencie.
Często też pomaga zrobienie tego, za pomocą belki. Pokazuje się ładniej.

zmieniona projekcja nic ne daje, a z apomoca belki w jakim sensie?
Odpowiedz
#4
BTW - tak szczerze to w moich robótkach do Austrii to olewam kompletnie tynki na ścianach... nigdy nie było mi to potrzebne.

Rozwiązanie:
Modelowo ściana gdzie będzie VS należałoby pozbawić tynku - i tu do wyboru albo VS będzie miało sobie ten tynk do góry - tj. będzie profilem - wtedy półka też będzie w nim zintegrowana. Alternatywnie ściana z tynkiem będzie profilem i wysokość "podcięcia tynku" będzie regulowana. Ala jak już się bawimy profilami to "dlaczemu" nie zrobić całej ściany razem z VS jako edytowalny profil.
Inna opcja podcięcie zrealizować narzędziem "dziura" ;P (Celowo nie nazwywam go przebiciem...bo dokumentacyjnie leży szczególnie odnośnie stropów)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
#5
A może w końcu GS wpadłby na genialny pomysł aby ściana była wyświetlana jak należy tj. jeśli w miejscu cięcia rzutu (np. 90,0 cm nad posadzką) nie ma tynku - to nie powinien być on widoczny w przekroju ściany. Jeśli jest poniżej - to niech będzie widoczny na tych samych zasadach co elementy w widoku - a jeśli jest powyżej to może być widoczny jako linia pozawidokowa. Moim zdaniem utworzenie takiego elementu powinno być intuicyjne i wykonanie jak najprościej się da. Tj. tak jak koleżanka zrobiła. Najpierw ściana podstawowa z tynkiem potem obudowa geberitu (same płyty GK) + odjęcie w dół i koniec. Oczywiście sposoby które Koala opisał będą skuteczne ale wg mnie trochę nie o to chodzi.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

BAZA
Odpowiedz
#6
Obwiam się że a razie takie przestawienie wajchy spowodowałoby problemy wydajnościowe...

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości