Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SKP
cześć,

ArchiCAD 19 otwiera tylko pliki SKP 8 lub starsze. Większość obiektów na Warehouse jest S14 lub nowsza.... Nie mam Sketchupa. Czy jest jakaś inna metoda (bez konwersji na wcześniejszą wersję Sketchupa) importu modelu 3d?
Odpowiedz
niestety nie znam innej metody importu skp ( poza konwersją ale to oczywiste np darmowym meshlabem )

.... zastanawia mnie jednak dlaczego nie masz sketchupa ? w darmowej wersji "make" możesz sobie przerabiać do 8, bez problemów

chyba że .... przestudiowałeś dogłębnie postanowienia licencyjne i jest to niezgodne z licencją ( w sensie do celów komercyjnych )
ale jak się uprzeć, to obiekty z 3dwarehouse również mają dla mnie kwestię wykorzystania do celów komercyjnych.
jeśli tak jest, to daj znać proszę, wiedzy na forum nigdy mało.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Jest oczywiście upgrade do 20...(Zaraz mnie za to ktoś "zje")
bo żeby było śmieszniej to nawet Cinema 4d i Rhino nie radzą sobie z nowszymi formatami keczupa...(a AC 20 tak)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Pietruh napisał(a):jest to niezgodne z licencją ( w sensie do celów komercyjnych )
Tak, chodzi o ten zapis. Nie mogę zainstalować na "firmowym" komputerze darmowego oprogramowania dla użytkowników indywidualnych.
Nawet TotalCommaner i IrfanView mam opłacone i wersje komercyjne. 8)

pozdrawiam
Odpowiedz
Koala napisał(a):Jest oczywiście upgrade do 20...
Od zeszłego roku zaprzestałem upgrade'ów i od razu taki zonk Big Grin
Odpowiedz
masz rację przekopałem się specjalnie przez eula i niestety tylko wersja sketchup pro, pozostaje meshlab, tylko nie mogę chwilowo sprawdzić czy pozwala na zapis do starszych skp czy pozostaje 3ds ( chyba że przez format rhino ?)

....wróć meshlab nie działa z SKP

Znalazłem wzmiankę o blenderze czytającym .skp w wrsji 2016 może ktoś potwierdzić możliwość konwersji blenderem plików skp do wersji 8 ?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości