Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Usuwanie nieużywanych bibliotek wewnętrznych
Witam,
Czy zna ktoś prostszy sposób na usuwanie nieużywanych bibliotek wewnętrznych niż to co opisano w linku? https://helpcenter.graphisoft.com/knowledgebase/74330/
Przy wstawianiu i usuwaniu wielu różnych bibliotek, wyszukiwanie pojedynczych nie używanych może być jak odsiewanie maku od popiołu... A bliki takie ważą tony co przy starszych komputerach doprowadza użytkownika do pasji (wieszanie kompa). Czy jest w Archicad odpowiednik jak w Sketchup - Purge Unused??
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Podepnę się od pytanie - również to robiłem ostatnio ręcznie Sad
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
Nie znam automatu, ale wystarczy popatrzeć ile jest wystąpień danego obiektu w projekcie przed usunięciem.
Odpowiedz
Rafał napisał(a):Nie znam automatu, ale wystarczy popatrzeć ile jest wystąpień danego obiektu w projekcie przed usunięciem.
To akurat wiemy :lol:
Ale jak masz kilkadziesiąt (...set) obiektów, to już ręczna robota może zirytować :?
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
Pytanie po co się tym przejmować?
Odpowiedz
Właśnie - wywalić na dysk całość i ładować zewnętrznie, czasem będzie szybciej jak się zrobi LCFa.

Duża biblioteka wewnętrzna spowalnia Teamworka (duża w sensie ilości elementów też)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Rafał napisał(a):Pytanie po co się tym przejmować?

Bo lubię po zakończeniu roboty archiwizować to co jest konieczne, a nie stado zbędnych elementów.

Koala napisał(a):Właśnie - wywalić na dysk całość i ładować zewnętrznie, czasem będzie szybciej jak się zrobi LCFa.

Duża biblioteka wewnętrzna spowalnia Teamworka (duża w sensie ilości elementów też)

Pozdr,
Koala

Podobnie jak wyżej, trzeba archiwizować dodatkowe pliki, żeby za parę lat nie było problemów, jak się wróci do projektu.

A może jest jakiś zewnętrzny plugin typu "purge" ?
Odpowiedz
Jak wywalisz na dysk i potem zrobisz PLA to zapisze tylko użyte obiekty.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
przechodząc z wersji na wersje robiłem sobie nowego lcf'a dodajac do najnowszej biblioteki swoje elementy używane w starszych wersjach ... wydaje sie OK...np przed naprawieniem rynien stare mi działały.
Nie musiałem zewnętrzne lądować starszych bibliotek. Jak ktoś chce to mam nawet z dziesiatki wod-kan - co poszedł był później do apki
|Mac Pro 2x 3GHz Quad-Core Intel Xeon|22GB|ATI HD 5870|Yosemite 10.10.1 |
Dell Precision|Intel i7/4x2,8 GHz |8GB| AMD Fire Pro W4170 M| Win10Pro|
|Archicad 21 | Artlantis S3 |Artlantis R6,5|
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości