Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uzgodnienia projektu
Pan w plastykowej koszuli nakazał uzgodnienie projektu budowlanego boiska do piłki nożnej oraz kortu tenisowego pod względem ochrony p.poż i higieniczno-sanitarnych.
Gdyby nie instalacja oświetleniowa i parking to puściłbym to na zgłoszenie. Z obowiązku uzgodnienia projektu pod względem ochrony p.poż jestem w stanie się wybronić bo inwestycja nie podchodzi pod zakres ustawy w sprawie uzgadniania projektu budowlanego. Mam jednak problem z uzgodnieniem higieniczno-sanitarnym ze względu na brak regulacji prawnych w tym zakresie.
Pytanie zatem, czy mogę liczyć na Waszą pomoc ? Czy ktoś przechodził podobny problem lub posiada jakąś ciekawą interpretację lub wytyczne w tym zakresie?
Mac PRO / Quad-Core Intel Xeon 2x2,26GHz / 16GB DDR3 / ATI Radeon HD 4870 512GB / Mac OS X 10.14.2
Odpowiedz
Znalazłem takie stwierdzenie specjalisty ds. BHP, zawarte w jego komentarzu praktycznym w spr. rzeczoznawcy do spraw ochrony sanitarnohigienicznej (ABC nr 147699):

Projekt budowlany obiektu, w stosunku do którego Państwowa Inspekcja Sanitarna zgodnie z przepisami prawa budowlanego ma prawo zająć stanowisko przed przystąpieniem do jego użytkowania, wymaga uzgodnienia dokumentacji projektowej pod względem wymagań higienicznych i zdrowotnych. Uzgodnienia w tym zakresie dokonuje osoba, która posiada uprawnienia rzeczoznawcy ds. ochrony sanitarnohigienicznej.

I trudno sie z tym nie zgodzić - tylko jak znam życie to PIS (sic!) na upartego mogłaby się do wszystkiego przyp... .
Pozostaje ludzki zdrowy rozsądek - szkoda, że nie wszyscy mogą się pochwalić jego posiadaniem... Sad

W sprawie uzgodnień i rzeczoznawców jest obowiązujące rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie rzeczoznawców do spraw sanitarnohigienicznych z dnia 29 listopada2002r. (Dz. U. Nr 210, poz. 1792).

Pozdro,
Bartek
Odpowiedz
Ja z racji specjalizacji Wink (szpitale) ciągle pracuję z sanepidem - i..... naprawde są tam rozsądne i miłe osoby - a uzgodnienia nie są specjalnie kosztowne - jeśli przy boisku są szatnie to wg mnie może to być wskazane by uzgodnić bhp/sanepid (najczęściej rzeczoznawca sanepid ma oba te uprawnienia)
Powodzenia
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.archimed.com.pl">http://www.archimed.com.pl</a><!-- m -->
Odpowiedz
Chodzi o to, że projekt obejmuję tylko budowę boiska do piłki nożnej i kortu tenisowego.
Urzędas wskazuje podstawę, że boiska będą publiczne tzn. prywatne ale do użytku publicznego i może z nich korzystać dużo osób. Urzędnik nie ma pewności czy inwestor nie będzie na nich organizował większych imprez masowych. Na nic moje wywody, że do imprez masowych obowiązuje odrębna ustawa.
Wskazałem mu kilka innych projektów boisk w naszym regionie (nawet tych stricte publicznych) dla których nie żądał wymogu uzgodnienia. Choćby moje Euroboisko albo boiska osiedlowe, wygrodzone.
Z ciekawości zapytałem go czy od teraz mam wliczać sobie koszt uzgodnień rzeczoznawców dla placów zabaw, parków leśnych, skwerów, rynków miejskich etc ?
Jestem w stanie udowodnić, że na placu zabaw może przebywać więcej osób niż na boisku Smile.

W tym wszystkim nie chodzi o koszty a jedynie o czas. Urzędnik wystosował pismo do uzupełnienia i wskazał ustawowo 7 dni. Trudno w 7 dni uzgodnić projekt w sanepidzie (a nawet nie możliwe) + sprowadzić najbliższego rzeczoznawcę ds. p.poż. I tym oto sposobem czeka mnie ponowienie procedury a urzędnik spokojnie pomniejsza sobie stosik na biureczku.
Mac PRO / Quad-Core Intel Xeon 2x2,26GHz / 16GB DDR3 / ATI Radeon HD 4870 512GB / Mac OS X 10.14.2
Odpowiedz
Wezwanie czy postanowienie? (rozumiem że odebrałeś pismo...bo ewentualnie wiedząc co w nim mogłeś odczekać 13 dni)

Bo jak to drugie to zawieś postępowanie, które podejmiesz po załatwieniu pieczątek.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości