Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyświetlanie obiektów bibliotecznych - problem
Witam,
Napotkałam na pewien problem z wyświetlaniem obiektów bibliotecznych. Dotyczy to bardziej skomplikowanych obiektów zaimportowanych z plików zew. np. 3ds czy dwg. Jako kształty (morph) wszystko jest ok, ale po zapisaniu do gdl w obiektach brakuje elementów ( faceów), co skutkuje "dziurami" w obiektach. Zmieniałam ustawienia w silniku open GL, rozbijałam do kształtu, szukałam ustawień w obiektach. Rozbicie do kształtu nie za bardzo pomaga, bo program wtedy mocno zwalnia. Co dziwne problem występuje na komputerze MAC, na PC wszystko jest w porządku mimo, że PC ma dużo słabszą konfigurację. Nie mam pojęcia gdzie szukać rozwiązania. Na forach zagranicznych też nie udało mi się znaleźć rozwiązania. Będę wdzięczna za pomoc.
Odpowiedz
Nie za bardzo wiadomo z twojego postu o co konkretnie chodzi, czy po imporcie z 3ds obiekty w AC są w porządku czy nie?
Kształty (morph) tworzą się po rozbiciu elementu nie po imporcie z innego formatu. Czy problem z siatkami dotyczy Kształtów czy też obiektów AC?
Proponowałbym może udostępnić jakiś przykładowy plik, który sprawia problem i zrzuty ekranowe żeby było widać gdzie pojawiają się problemy u Ciebie.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości