Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykończenie ścian
Witam
Nurtuje mnie wciąż jeden problem. W metryczce strefy są pozycje takie jak np. wykończenie ściany po stronie Płn, po stronie południowej, sufitu itd.... Powiedzmy że niektóre ściany są wykończone tynkiem gipsowym a inne tynkiem cementowo-wapiennym a podłoga deskami i kaflami. Czy jest możliwe wykonanie schematu zestawienia tak ażeby program policzył i zestawił ilość tych materiałów w m.kw?...Próbowałam to robić w schemacie materiałów konstrukcyjnych i komponentów i jakoś nie udaje mi się to. Wydaje mi się to niemożliwe do niewykonania, zatem co robię źle?
Z góry dziekuje za podpowiedź
Gabi
Odpowiedz
AGABI napisał(a):(...) Wydaje mi się to niemożliwe do niewykonania (...)

czyli, w sumie jednak, jak sama piszesz, jest możliwe... :lol: :wink:
A raczej powinno skoro występują takie parametry do wylistowania - tak mi się wydaje, choć akurat tego nigdy nie próbowałem zestawiać.
Trzeba pogrzebać w ustawieniach zestawień a żeby odpowiedzieć co robisz źle trzeba by popatrzeć co i jak sobie poustawiałaś w takim zestawieniu.

Wydaje mi się że powinnaś robić specjalne zestawienie stref w których te właśnie parametry będą listowane i ewentualnie sumowane (jeśli dobrze się domyślam chodzi o podanie ile i jakich materiałów jest użytych jako wykończenie ścian w danym pomieszczeniu/lokalu/kondygnacji/budynku).

Ostatnim razem jak potrzebowałem jakiegoś nietypowego zestawienia to rzeczywiście wymagało to trochę pracy żeby osiągnąć pożądany efekt.

Pozdro,
Bartek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości