Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiarowanie - czy da sie odbic kierunek?
byc moze prozaiczne pytanie, ale jeszcze do tego nie dotarlam. otoz ArchiCad rysuje mi linie wymiarowe jak chce, tj. liczby ukladaja sie albo w prawo albo w lewo. fajnie by bylo gdyby wszytskie ukladaly sie w jedna strone...czy jest gdziej jakas ukryta opcje w stylu ODBIJ zeby to poprawic?

i pytanie Nr.2: jak polaczyc ze soba dwie linie wymiarowe w jedna? chodzi o to, ze idzie sobie idzie linia wymiarowa az tu nagle mam drzwi, przy ktorych potrzebuje tez automatycznego wymiaru wysokosci otworu. czasem ArchiCad sie buntuje i nie chce mi tego zalapac. Dopiero jak stworze osobny, nowy wymiar to lapie mi razem z wysokoscia. w takim wypadku potrzebowalabym dwie linie wymiarowe ze soba polaczyc Smile mam nadzieje, ze w miare wiadomo o co mi chodzi.
Odpowiedz
Odnośnie drugiego pytania : zaznacz pierwszy wymiar i drugi kliknij z ctrl, połączą się w jeden na przedłużeniu tego bazowego (zaznaczonego).
AC 23 PL-Win10-i7-24GB RAM - ASUS GeForce GTX 1060
Odpowiedz
dziki napisał(a):Odnośnie drugiego pytania : zaznacz pierwszy wymiar i drugi kliknij z ctrl, połączą się w jeden na przedłużeniu tego bazowego (zaznaczonego).

... dziala! samo polaczenie wymiarowan.... ale niestety wymiar z wysokoscia zamienia sie na wymiar bez wysokosci :/ nie wiem dlaczego
Odpowiedz
Czyli pomogłem połowicznie Big Grin
Ale zdarza sie, że też tak mam, za nic nie mogę uzyskać wysokości otworu.
AC 23 PL-Win10-i7-24GB RAM - ASUS GeForce GTX 1060
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości