Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestawienie przegród strukturalnych
Witam,

Gdy zestawiam przegrody strukturalne nie mogę dodać widoku 2D od przodu tak jak przy zestawieniach okien czy drzwi. Pokazuje tylko obrys.
Istnieje na to jakiś sposób?

Pozdrawiam,
Odpowiedz
"ten model tak ma"... niestety
Najlepszy sposób na schematy kurtynówek to jak na ten moment dedykowany dokument 3d.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Co mam rozumieć przez "dedykowany dokument 3d"?

Pozdrawiam,
Odpowiedz
Kurtynówki zwykle są rozwiązaniami jednostkowymi - np jakiś wiatrołap, przeszklenie itp, no to brak automagiczności nie powinien dać strasznie mocno w zadek:
w związku z tym proponuję wybrać rzeczoną kurtynówkę pokazać 3d, ustawić widok na aksonometrię, potem użyć komendy "patrz prostopadle na.." no i z wyniku stworzyć nowy dokument 3d (np prawoklikiem)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Hej,

Brak zestawień dla kurtynówek w archicadzie to jest coś, czego mój umysł nie jest w stanie sobie przyswoić. W ogóle uważam, że archicad powinien mieć opcję zestawienia dowolnego elementu w dowolnym widoku. Ja obchodze problem w taki sposób, że w np. ścianę gdzie masz kurtynówkę wsadzam puste okno o takich samych wymiarach zewnętrznych. Dzięki temu mam identyczny znacznik na rzucie i w zestawieniu pusty prostokąt z wymiarami. Później robię "roboczy" przekrój z samą kurtynówką w odpowiednim widoku i wklejam ten widok do zestawienia.

Nie jest to idealne rozwiązanie, ale pozwala obejść idiotyczny problem z AC.

Przemek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości