Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestawienie stolarki - zestawienia drzwi z dwóch budynków
Dzień dobry,

Projektuję inwestycję złożoną z dwóch budynków, które rysuję w jednym pliku. Pracuję na SE 2016. Jak przygotować zestawienie stolarki, żeby drzwi każdego z budynków były zliczane osobno. Zależy mi, aby drzwi takiego samego typu w obydwóch budynkach miały to samo ID, jednakże docelowo chcę uzyskać dwa niezależne zestawienia stolarki lub przynajmniej zsumować drzwi każdego z budynków osobno. Zastanawiam się, czy jest parametr, który pozwoli mi to zrobić w jednym pliku.

ID ścian również mam analogiczne w obydwóch budynkach.

Dodam, że strefy mam przypisane do kategorii stref względem budynków, tzn mam wyróżnione kategorie budynek 1 oraz budynek 2. Jednakże kiedy wyszukuję drzwi względem tego parametru, to powstają niezrozumiałe błędy w ilości drzwi - niektórych drzwi nie zlicza choć powinien.
Niestety mam problem ze znalezieniem parametru kategorii strefy w wynikach zestawienia.
Odpowiedz
Dodaj jakiś parametr opisowy (np któryś tekst użytkownika), który się zmieni w budynkach, potem podziel zestawienia ze względu na ten parametr.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
koala ma rację - trzeba sobie zrobić dodatkowy parametr - budynek 1 lub 2,
Z tego co piszesz wydaje mi się że masz inny problem, jak dołożyć do zestawienia ten kolejny parametr ( kategorię strefy np )
otóż - musisz w ustawieniach schematu tam gdzie jest przycisk dodaj pola rozwinąć trójkącikiem listę.
możesz skorzystać z parametrów elementów bibliotecznych lub właściwości ifc ( właściwości ifc to jest bardziejsze rozwiązanie )
ale skorzystaj z par.eb. musisz wskazać element biblioteczny z którego ma zczytywać ten twój parametr - "drzwi" albo strefa
no i wrzucić go do zestawienia.
Odpowiedz
Serdecznie dziękuję za pomoc. Udało się podzielićSmile
Problem miałam nie tyle z zestawieniem, co ze znalezieniem możliwości opisu samego elementu bibliotecznego. Podzieliłam okna ze względu na numer budynku poprzez atrybuty IFC "Desription".

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Odpowiedz
no tak chyba chyba nie zwróciłem uwagi na wersję SE Smile ważne że się udało
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości