Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestawienie stolarki - zestawienia drzwi z dwóch budynków
#1
Dzień dobry,

Projektuję inwestycję złożoną z dwóch budynków, które rysuję w jednym pliku. Pracuję na SE 2016. Jak przygotować zestawienie stolarki, żeby drzwi każdego z budynków były zliczane osobno. Zależy mi, aby drzwi takiego samego typu w obydwóch budynkach miały to samo ID, jednakże docelowo chcę uzyskać dwa niezależne zestawienia stolarki lub przynajmniej zsumować drzwi każdego z budynków osobno. Zastanawiam się, czy jest parametr, który pozwoli mi to zrobić w jednym pliku.

ID ścian również mam analogiczne w obydwóch budynkach.

Dodam, że strefy mam przypisane do kategorii stref względem budynków, tzn mam wyróżnione kategorie budynek 1 oraz budynek 2. Jednakże kiedy wyszukuję drzwi względem tego parametru, to powstają niezrozumiałe błędy w ilości drzwi - niektórych drzwi nie zlicza choć powinien.
Niestety mam problem ze znalezieniem parametru kategorii strefy w wynikach zestawienia.
Odpowiedz
#2
Dodaj jakiś parametr opisowy (np któryś tekst użytkownika), który się zmieni w budynkach, potem podziel zestawienia ze względu na ten parametr.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
#3
koala ma rację - trzeba sobie zrobić dodatkowy parametr - budynek 1 lub 2,
Z tego co piszesz wydaje mi się że masz inny problem, jak dołożyć do zestawienia ten kolejny parametr ( kategorię strefy np )
otóż - musisz w ustawieniach schematu tam gdzie jest przycisk dodaj pola rozwinąć trójkącikiem listę.
możesz skorzystać z parametrów elementów bibliotecznych lub właściwości ifc ( właściwości ifc to jest bardziejsze rozwiązanie )
ale skorzystaj z par.eb. musisz wskazać element biblioteczny z którego ma zczytywać ten twój parametr - "drzwi" albo strefa
no i wrzucić go do zestawienia.
Odpowiedz
#4
Serdecznie dziękuję za pomoc. Udało się podzielićSmile
Problem miałam nie tyle z zestawieniem, co ze znalezieniem możliwości opisu samego elementu bibliotecznego. Podzieliłam okna ze względu na numer budynku poprzez atrybuty IFC "Desription".

Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
Odpowiedz
#5
no tak chyba chyba nie zwróciłem uwagi na wersję SE Smile ważne że się udało
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości