Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zestawienie wypełnień z niezależnego obszaru 2D ?
Pytanie jak w temacie, być może banalne, ale utknąłem...
Działa tylko jak się przekopiuje na jakąś kondygnację 3D, ale chyba nie o to chodzi, żeby obchodzić na około - pewnie się da inaczej (?)
Pytanie łączy się z tematem o zagospodarowaniu
viewtopic.php?f=17&t=5719
i zliczaniu powierzchni z wypełnień.
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
Zestawienia działają TYLKO w widokach modelu - ergo wypełnienia tylko na rzutach.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.
Jednak to nie moje przeoczenie, od 2 godzin próbuję to rozkminić.
Jak to możliwe, że się po prostu "nie da" i już? Confusedhock:
Czyli z zagospodarowaniem w obszarze 2D z pięknym, interaktywnym zestawieniem powierzchni "mogę sobie skoczyć"? Sad
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
niestety, szkoda czasu w obszarach 2d nie działa i tyle.
Ja sobie radzę włączając paletę info o elemencie, niewiele ale zawsze coś
Odpowiedz
Zatem te obszary 2D to była "rewolucja" raczej średnio udana Wink
Jednak chyba te zagospodarowania warto robić jako kondygnacja -1000, bo wtedy wszystko działa jak należy.
Odpowiedz
dzięki za podpowiedz
::::::::::::::::::::::
Odpowiedz
Choć byłem wcześniej przekonany, że nie da się nic zliczyć z obszarów 2d to dziś odkryłem, że jednak można.
Trzeba wykorzystać listy elementów, a nie zestawienia. W listach można wybrać żeby archicad liczył z obszarów 2d, elewacji itp.
Poniżej przykład dla zliczenia wypełnień.

Można użyć jeszcze wzorców graficznych żeby takie zestawienie lepiej wyglądało, ale jest to super nieintuicyjne narzędzie.

Pozder

AC19
Odpowiedz
gwiazdkowy prezent, dzięki - trzeba odświeżyć znajomość z listami
Odpowiedz
uwaga... listy powoli umierają - żadnych elementów schodów i balustrad nie da się tym narzędziem potraktować ;(

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
w ogóle listy to ciężkie w obsłudze narzędzie.
graphisoft mógłby zestawienia rozwinąć o obsługę rysunków 2d oraz zliczanie komponentów (czyli np. ile cegieł i zaprawy w ścianie potrzeba) i te listy można by zlikwidować
Odpowiedz
Ja już w ogóle zapomniałem o listach, ale marzy mi się jeszcze co innego - formuły matematyczne w zestawieniach
załatwiłoby mi to mnóstwo tematów.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości