Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana kierunki linii
Cześć,

czy jest możliwość odwrócenia kierunki narysowanej już linii lub polilinii? Tak aby zamienić punkt początkowy z końcowym.

Wiem, że jest taka opcja do ścian. Problem jaki chce rozwiązać to taki gdy rysuje nieprzekraczalną linie zabudowy i chciałbym aby trójkąty były po konkretnej stornie linii to jedyna opcja jaką znam to rozpoczęcie rysowania linii od "dobrej" strony lub odbijanie/obracanie potem każdej "źle" narysowanej linii. Co czasem jest mozolne.

Macie na to jakiś sposób?

z pozdrowieniem
Odpowiedz
może są lepsze sposoby , ale obracając linię względem jej środka o 180 stopni możesz mieć trójkąty po właściwej stronie.
Odpowiedz
Ponieważ nie znalazłem w ustawieniach Archicada standardowej linii rozgraniczającej,
utworzyłem własną linię wklejając symbol [1],
ale pojawił się problem, bo jej oś i punkty aktywne nie znajduje się na linii prostej tylko w połowie wysokości trójkątów
Czy można to poprawić?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Nie wiem czy powyższa odpowiedź była na temat - raczej na nowy temat...(albo wręcz stary... hehe - ale nie jestem "Elektrodowym odsyłaczem do wyszukiwari" - więc będzie rozwiązanie)

zacznij robić swoją własną linię w punkcie 0,0 Wink i takie od 0,0 zaczynające się elementy tej linii skopiuj aby później wkleić w linię.

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
"zacznij robić swoją własną linię w punkcie 0,0 "

przepraszam , ale gdzie i jak się ten punkt 0,0 ustala? Confusedhock: :oops:
Odpowiedz
taki "x" ;P na planie. (oj chyba podstawy...słabo)

Pozdr,
Koala
WDROŻENIA I TRENINGI ARCHICADA U KLIENTA. PLIKI PROTOTYPOWE AUTOMATYZUJĄCE PRACĘ I OBIEKTY GDL NA ZAMÓWIENIE
Odpowiedz
Możesz też zrobić inaczej:
1. Narysuj linię zabudowy podstawowymi elementami a następnie dodaj kropkę (kawałek kreski lub punkt) po przeciwnej stronie linii w tej samej odległości co "szczyt strzałki" linii.
2. Skopiuj wszystko do nowej linii i teraz podczas rysowania oś linii będzie w w miejscu gdzie ma być linia.

Pozdrawiam
Pozdrawiam

BAZA
Odpowiedz
bartekzachar napisał(a):Możesz też zrobić inaczej:
1. Narysuj linię zabudowy podstawowymi elementami a następnie dodaj kropkę (kawałek kreski lub punkt) po przeciwnej stronie linii w tej samej odległości co "szczyt strzałki" linii.
2. Skopiuj wszystko do nowej linii i teraz podczas rysowania oś linii będzie w w miejscu gdzie ma być linia.

Pozdrawiam

To jest bez sensu bo kropka się wydrukuje.

Pozdr,
Koala
Odpowiedz
Koala napisał(a):
bartekzachar napisał(a):Możesz też zrobić inaczej:

Pozdrawiam

To jest bez sensu bo kropka się wydrukuje.

Pozdr,
Koala

Oj tam, wcześniej też to robiłem jak bartekzachar, bo z pkt. 0 jakoś nie działało... i nic się nie drukowało :mrgreen:
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
jak dałeś grubość pióra na 0 to się nie drukowało albo było tak minimalne, że nie było widać - zmienisz grubość to kropa będzie "jak byk"

Pozdr,
Koala
Odpowiedz
Rozpoczęcie rysowania symbolu linii w punkcie 0,0 też nie daje rezultatu, widocznie coś robię nie tak.
Poniżej jest wątek, na którym pewnie jest rozwiązanie, ale załączone pliki graficzne są nie dostępne
viewtopic.php?f=2&t=4834&p=26370&hilit=linia+zabudowy#p26370
Odpowiedz
A tam @Pietrek napisał: "Ważna informacja dla tych co wykorzystują "początek układu" do tworzenia symboli linii - sposób funkcjonuje tylko na kondygnacjach !!!"
Sprawdzałeś?
Win 10, AMD Ryzen 7 2700X, RAM 16GB, GTX 1060 6GB, SSD 128GB + SSD 480GB i inne szpargały...
Odpowiedz
jest!
dziękuję za pomoc.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości