Archiforum

Pełna wersja: zestawienie więźby i nie tylko
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
O rany, ten watek już nawet sam kiedyś przerabiałem.
Ale teraz coś co odkryłem po rocznej pracy w AC. Nie warto bawić się w zestawienia bo zawsze tam coś trzeba ustawiać i kombinować. Zacząłem nagminnie używać "listy", niby to samo a jednakl nie to samo. I tu istotna rzecz - lista elementów (roofmakera - lista/elementy/ więźba dachowa/ elemety) daje w skuteczny szybki prosty itp itd sposób dokładne zestawienie konstrukcji dachu - dokładne czyli rzeczywiste długości np krokwi (a nie zrzutowane).

No i teraz czekam na zimny prysznic, od forumowiczów albo odkryłem amerykę i to standard w 10-tce.
Albo to nowość informacyjna i może "zrewolucjonizuje" tworzenie projektu (zestawień)
Acha i jeszcze też odnosi się to do innych list. Jedyny minus że nie wiem jeszcze jak to np zrzucić do innej aplikacji. Ale sytuacja wymusi to też.
pozdro
Pracuje na 2007SE czyli 9.0.
Listę zestawień Roofmakera >> Więźba dachowa / Elementy, przerabiam do postaci tekstowej.
Otrzymany wynik zapisuję do txt, następnie wrzucam do exela.
Tam każdą długość, szerokość, grubość dzielę przez liczbę elementów danych wymiarów i po krzyku.
Otrzymuję w taki sposób zestawienie więźby, pewnie szło by to zrobić w listach ale jestem za cienki i szkoda mi czasu uczyć się obsługi dlatego wybrałem sposób gotowy, mniej komfortowy ale skuteczny.

Pozdrawiam
Michał
Ja też nie jestem dobry w te klocki , wszystko zaczyna sie od frustracji że czegoś się nie da (...bo to głupi program..., albo...nie mogli uprościć... albo też ...ale zagmatwali k...a) :x potem przychodzi "oświecenie" Confusedhock: wynikające z przegladania forum i czytania odpowiedzi cierpliwych ludzi, albo też własnych długotrwałych błądzeń. :roll: Człowiek z ochota bierze się do pracy :lol: ..... do następnego problemu. I tak stajemy sie profesjonalistami, ale to długa droga w przypadku łączenia "tfurczości", zarabiania mamony żeby ją wydać, za sprawą "drogich" dzieci (też żony) a na dodatek walki z delikatnie mówiąc niechętnymi urzędnikami i ich (daleej delikatnie) niedojrzałymi interpretacjami prawa.
No to idę rozwiązywać problem kompilacji konstrukcji dwg z moją architekturą pln, poniekąd już częściowo załatwiony.
ps: inni mają wolną sobotę! :evil:
ale ich też pozdrawiam