Archiforum

Pełna wersja: zestawienie pomieszczeń, skąd sie biora wartości?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
do interaktywnego zesatwienia wrzuciłem z parametrów strefy :powierzchnię, objętość, obwód netto (?) obwód ścian(?0 powierzchnię,drzwi, powierzchnię okien, powierzchnię scian, oraz wysokość. i wszystko fajnie tylko że sprawdzając wrtości jakoś jedno do drudgiego nie pasuje. dla przykładu:
powierzchnia pom. = 101,09 m2, wys: 3m---> objetość 302,95 m3 . z tego co ja sie znam na mnożeniu wynik powinien być równy 303,27.
obwód ścian : 6120 cm
obwód netto ( nie bardzo wiem co oznacza ten termin w AC) : 6486,00
wys. 3 m----> daję powierzchnię ścian 199,39 nie pasuje do żadnego obwodutym bardziej odejmując powierzchnię jedynych drzwi 2,4 m2, okien brak.
Może ktoś mnie oświeci o co tu chodzi?
To zestawienie jest dla mnie ważne poniweważ chcę przyspieszyć pracę kosztorysanta.
Może gdzieś ci sie nie zaktualizowała powierzchnia?
może cos co odejmuje powierzchnię jest w środku - a Ty masz włączone zeby ci zliczał nie powierzchnię "przeliczoną" i stąd rozbieżność...


Ja kiedyś kubatury sprawdzałem i wydaje mi się ze o ile pamiętam mi wyniki pasowały...

Sprawdź "syntetycznie" na jakimś teście najpierw...

BTW. Ja traktuję kosztorysanta jako ostatnie sprawdzenie i raczej w teki sposób nie ułatwiam mu pracy

Pozdr,
Koala
hmmm, dzieki za wskazówkę. po dłuzszym sprawdzaniu mam wrazenie ze rozbieżnosci biroa sie z ..rzeczywistych wysokości ścian i słupów, a nie z wysokosci strefy. ( nigdy nie modeluję wszyskiego bardzo czysto tylko ostateczne poprawki wproawdzam w przekrojach 2D).
Pozdr
Należy też pamiętać o zaokrągleniach, ArchiCAD zlicza rzeczywiste (w ramach swojej dokładności) natomiast wyświetlane są wartości cząstkowe zaokrąglane i końcowe zaokrąglane, stosownie do ustawień w preferencjach.
Przy dużej ilości zliczanej rozbieżności bywają czasem istotne, szczególnie są na to uczuleni deweloperzy (powierzchnie!)
gregor napisał(a):Należy też pamiętać o zaokrągleniach, ArchiCAD zlicza rzeczywiste (w ramach swojej dokładności) natomiast wyświetlane są wartości cząstkowe zaokrąglane i końcowe zaokrąglane, stosownie do ustawień w preferencjach.
Przy dużej ilości zliczanej rozbieżności bywają czasem istotne, szczególnie są na to uczuleni deweloperzy (powierzchnie!)

Tak było w 10 (powierzchnie poprawili na 100% w 11ce)

Pozdr,
Koala