Archiforum

Pełna wersja: Co oznacza takie ostrzeżenie?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zrobiłam własny obiekt( regał) i podczas otwierania go w 3 D w projekcie mieszkania pojawia się ostrzeżenie - Flaga zakrzywiona(Curver flag) ustawiona dla body bez zakrzywionego PGON. KIlkanaście kliknięć -kontynuuj pozwala przejść do 3D, ale trzeba tak klikać za każdym razem. Co dziwne obiekt otwierany sam nie zgłasza się takim ostrzeżeniem, otwiera się w 3D bez problemu. Obiekt jest prosty-zawiera dwie szafki, stropy i ściany. Może ktoś wie gdzie szukać błędu, co oznacza to ostrzeżenie? Jestem początkująca w edukacyjnym Archicadzie 12.
Gdzieś w którymś z elementów masz zły parametr - np tło jest wyzerowane albo jakaś linia...
Chodzi o elementy tworzące ten regał. Poza tym czy ten obiekt zapisałaś w AC jako obiekt biblioteczny czy też moduł lub też po prostu jako plik pln ?
Te kilkanaście kliknięć sugeruje że w skryptach obiektu są jakieś "banialuki" .....
Napisz bezpośrednio (pw) do Koali - on jest specem od obiektów i skryptów.. 8)
Już zwątpiłam, że ktoś mi pomoże.....Dzięki Rychu za odzew.
Regał zapisałam jako obiekt biblioteczny, ale mam też plik pln. Przeglądałam go wiele razy i nie widzę błędu. Nie wiem gdzie może być coś wyzerowane. Za to teraz jak otworzyłam plik gsm to znalazłam dodatkowy komunikat " nieużyte w teczce tymczasowej 112761.7 MB". Jak sprawdzam skrypty pisze że są poprawne. Skończyłam już projekt i chciałam go zapisać do Artlantisa, raz mi sie nawet udało jak miałam tak 3/4 zrobione, a teraz pojawia się uparcie komunikat " nie mogę zapisać pliku wyjściowego". Pewnie związane to jest z tymi feralnymi obiektami - jest ich 6. Napiszę do Koali tak jak podpowiadasz bo sama nic nie wymyślę.
miałem kiedyś podobny problem, i okazało się że jeden ze "stropów" którymi robiłem półki miał (nie wiem jak to określić) źle przecinające się krawędzie, w komunikacie o błędzie powinno pojawić się ID elementu który powoduje błąd.
Rozwiązaniem było znalezienie tego kłopotliwego elementu i zastąpienie poprawnym.
Przynajmniej tak było w moim przypadku.
Zaczęłam kasować po kolei elementy obiektu i okazało się, że komunikat wywołują 2 szafki - obiekty z biblioteki Archicada. Wystarczy, że jedna zostaje, obojętnie która i komunikat pojawia się. Jedna z szafek ma wymiary 36x37x130, a druga 36x37x75, więc nie są jakoś ekstremalnie zmodyfikowane. Może używając gotowych obiektów do tworzenia własnego obiektu trzeba to gdzieś uwzględnić?
http://www.archiforum.pl/phpbb3/viewtopi...zafki#p970
...wąska szafka to nie problem ale problemem mogą być w szafce jej "podrzędne" elementy; czyli niby OK (bo szafka jest) ale drzwi w szafce nie chcą być wąskie itd; to wszystko kwestia nie do końca skutecznej wewnętrznej kontroli "błędów" w obiektach bibliotecznych
A nie ma możliwości grzebania w parametrach obiektów bibliotecznych? Drzwiczki o wymiarach 37x 130 to nie jest coś dziwnego, takie meble produkowane są przez dużą fabrykę, to nie był mój pomysł, chciałam narysowac istniejący mebel.

Pewnie szybciej będzie jak sobie taką szafkę sama zrobię, ale wkurza mnie to, że niby jest obiek modyfikowalny, a jednak nie mogę go użyć, a komunikat nie podaje co powinnam zmienić.
to nie koniecznie może znaczyć, że drzwiczki są za wąskie;
zdarzało mi się nie raz że chciałem się pozbyć jakiegoś detaliku w szafce (ale bardziej pamietam, że bywało to w oknie lub drzwiach), a że nie było prostego wyłączniczka no to wpadałem na genialny pomysł, żeby wpisać 0 jako dajmy na to szerokość tegoż detaliku (rameczki, obwódki etc);
i oczywiście to załatwiało sprawę bo ów detalik nie pojawiał się w obiekcie (w 3D) ale jednocześnie to bywało (jak się później orientowałem po czasochłonnych poszukiwaniach) powodem takich i podobnych ostrzeżeń że cosik nie tak w modelu (i szukaj igły w stogu siana!)
Poszłam tropem wyzerowania, ale jedyne zera mam w ilośi szprosów i odsunięciu cokołu, uchwyt zostawiłam. Tak, mam wrażenie, szukam igły w stogu siana....