Archiforum

Pełna wersja: Problem z zestawieniami interaktywnymi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio pojawił się u mnie problem z zestawieniami. Gdy próbuję utworzyć np. zestawienie powierzchni i wstawiam je do okna kondygnacji, to jest ono niewidoczne. Na wydruku widoczna jest tabela, ale bez danych. Czy u kogoś pojawił się podobny problem, albo może ktoś bardziej doświadczony podpowie mi gdzie mam szukać źródła tego błędu? Uprzedzam pytania - wszystkie warstwy są widoczne i odblokowane, biblioteki są załadowane, problem dotyczy wszystkich plików - nawet z ustawieniami domyślnymi. Już nawet przeinstalowałam AC SE, ale nic nie pomogło. :roll:
Kurczę - dwa tygodnie na urlopie, wracam do biura, a tu takie niespodzianki. Co tu się działo hmmm :o ?
Pomocy...
gosia napisał(a):Już nawet przeinstalowałam AC SE, ale nic nie pomogło.
Hmmm. Nie sprawdzałem jak odbywa się przeinstalowanie AC SE. Ale może należałoby spróbować zupełnie od początku: czyli odinstalować AC SE (przed tem na wszelki wypadek np archiwizując cały jego folder) a potem usunąć resztki folderu jakie zostaną po AC SE. I dopiero teraz zainstalować AC SE.
Być może (nie wykonując opercji powyższej) da się zainstalować drugą kopię AC SE do innego folderu o jakiejś roboczej nazwie, po to żeby sprawdzić czy w tej wersji też na dzień dobry będą takie problemy z tabelą zestawienia interaktywnego.
Wszystkie zestawienia interaktywne obsługiwane są "obiektem tabelkowym": Zestawienie_interaktywne/Schedule_Element, który zawiera się w dodatku: [drive:]\ArchiCAD..\Dodatki\Podstawowe\Interactive Schedule.apx
W związku z tym - choć to małoprawdopodobne - jeśli coś złego mogło się wydarzyć z samym obiektem to być może za sprawą dodatku Interactive Schedule.apx ale to powinno "naprawiać się" po przeinstalowniu AC. Przez chwilę myślałem, że może dodatek ten nie jest podłączony ale skoro jednak tabela (pusta) gdzieś się pojawia to chyba nie problem w podłączeniu apx.

I jeszcze jedno:
gosia napisał(a):Gdy próbuję utworzyć np. zestawienie powierzchni i wstawiam je do okna kondygnacji, to jest ono niewidoczne. Na wydruku widoczna jest tabela, ale bez danych.
Czyli jak to jest: w oknie rzutu wstawione zestawienie wogóle jest nie widoczne a potem na arkuszu (wydruku) widać tyle że pustą tabelę?
No nie sądzę, żeby to był jakiś śmieszny błąd z pisakami (biała tabela i białe dane?) - choć jakoś tak to może się kojarzyć.
A jaki to szablon zestawienia interaktywnego: z teczek Archicada czy jakiś przerobiony własny? Z tego co pamiętam, szablony interakywne wstawione już do projektu nie są związane z ich definicjami ulokowanymi na dysku, i będą widoczne w projekcie otwieranym na "obcych PC". Jeśli to będzie plik PLN to potrzebny będzie tylko standardowo zawsze podłączony do AC dodatek [drive:]\ArchiCAD..\Dodatki\Podstawowe\Interactive Schedule.apx, żeby AC miał dostęp do "obiektu tabelki".
Dzięki za długą wypowiedź.Bardzo ciekawy pomysł tymi białymi pisakami :lol: ale z tego co wiem i tak białe obiekty można zaznaczyć, a tu niestety nic podobnego. Zaznaczyć można - ale pojawia się wtedy taka kropka - jak w przypadku, gdy np. owieramy na "obcym PC" i brakuje jakiś własnych, zmodyfikowanych elementów bibliotecznych. Używam standardowe szablony z AC i dodatek Interactive Schedule.apx znajduje się na swoim miejscu. Już miałam pomysły, że może stało się coś z tym dodatkiem /wirusy :evil: /, bo w pewnym momencie pojawił sie komunikat po wejściu w ustawienia w palecie info: "błąd wew. /błąd stosu/ w linii 565 pliku Element_Zestawienia"
Na początku podmieniłam sam plik i nic nie pomogło. Potem odinstalowałam i zainstalowałam AC i nadal nic nie pomogło. Hmm...
Dodam, że mam problem równiez ze starymi projektami- tam też mam tabelki-niewidki, chociaż wcześniej było o.k. Coś kurcze mi pomajstrowali tu, gdy mnie nie było :roll: .
Może jakieś inne propozycje? Bo coś tu ewidentnie jest namieszane :?