Archiforum

Pełna wersja: Uprawnienia projektowe, praktyka zawodowa, pomoże ktoś?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wszystkich. Mam kilka pytań odnośnie praktyki zawodowej aby móc starać się o uprawnienia projektowe nieograniczone. Do sedna sprawy... Czy osoba studiująca na np 3 czy 4 roku studiów inżynierskich zaocznych może już odbywać praktykę zawodową potrzebną by uzyskać uprawnienia? czy praktykę dopiero można zacząć po zdobyciu dyplomu? Jeśli tak to jakiego? Inż? czy Mgr? Głównie chodzi mi o to czy osoba będąca studentem 4 roku architektury może pracować rok na budowie co będzie zaliczało się do praktyki zawodowej, a przy robieniu dwuletniego magistra, dwa lata praktyki w biurze projektowym? Po skończeniu studiów mogła by się starać o uprawnienia mając odbytą praktykę... Nie mogę nigdzie znaleźć ani potwierdzenia ani zaprzeczenia. Proszę o pomoc jeśli ktoś zna tematSmile Pozdrawiam.
...
czy aby na pewno? Znalazłem coś takiego:
"§ 6. 1.
Praktyka zawodowa, o której mowa w art. 14 ust. 4, powinna być odbyta po uzyskaniu dyplomu lub świadectwa ukończenia szkoły albo w czasie zaocznych lub wieczorowych studiów technicznych.

2. Do praktyki zawodowej zalicza się także praktykę odbywaną po ukończeniu trzeciego roku dziennych studiów wyższych, jeżeli spełnia ona warunki, o których mowa w art. 14 ust. 4, i nie wchodzi w zakres praktyki objętej programem studiów...
...
...
" źródło: http://www.architekci.pl/twojafirma/ind ... t=923&od=0

Wychodziło by na to ,że jednak można...

Sam już zgłupiałemSmile