Archiforum

Pełna wersja: Chałupka do oceny
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Jak w tytule.
Całkiem fajny, chociaż:
lampki przy wjezdzie przepalaja kostkę i dziwnie rzucaja swiatlo,
material szkla ma zbyt duże rozmycie, jakby go papierem sciernym przejechac,
swiatlo w srodku za mocne, prawie jak halogeny i brakuje sufitu na poddaszu (srodkowe okno)
trawa zbyt intensywny kolor i niebo za duzo niebieskiego.
A więc na szybko, aby odpowiedzieć na kolegi post'a, poprawiłem odrobinę wizualizację. Prócz tego że nie ma stropów (i wielu innych rzeczy), bo robiąc wizualkę chodziło mi o bryłe zewnętrzną chałupki którą zaprojektowaliśmy dla siebie. W sumie nie była robiona z zamiarem umieszczania jej (wizki) gdziekolwiek a dla siebie ale tak sobie pomyślałem że czemu nie. Niech ludzie popatrzą i ocenią.

Reasumując co do jakości wizualizacji jest jeszcze bardzo dużo do poprawy, a co do bryły... ?
batyr napisał(a):a co do bryły... ?
jak już miałbym się czepiać, to bym zmienił ogniskową obiektywu artlantisie na węższy kąt, albo pozycję kamery, ze względu na zbiegi linii pionowych budynku. Szczególnie to widać przy drzwiach garażowych.
Jeśli zwiększylibyśmy kąt widzenia tudzież ogniskową to perspektywa byłaby jeszcze większa i wszystko by się zbiegało jeszcze bardziej. Jeśli chcielibyśmy uzyskać bardziej naturalny widok musielibyśmy zmniejszyć kąt i oddalić kamerę wtedy linie byłyby bardziej prostopadłe i tym samym mniejsza perspektywa.

A co do bryły czy jak to zwą architektury...?
A sorry nie umiem czytać ze zrozumieniem Smile to się zgadza żeby węższy lepszy był ale już musztarda po kisielu bo nie chce mi się robić wizki jeszcze raz bo nam się cały czas jeszcze drobiazgi zmieniają w przy budynku (najgorzej jak się projektuje dla siebie Tongue). Jak już będę miał wersję ostateczną to się pobawię i zamieszczę.
batyr napisał(a):A co do bryły czy jak to zwą architektury...?

Jeśli pytasz o bryłę - ja bym wyciągnął tę ścianę piętra (tę pod świerkiem) aż do frontu domu, to urwanie, dziura i wątły słupek podtrzymujący połać wyglądają wg mnie tak średnio.
I druga rzecz - ta skośna ścianka nad garażem - powinna przechodzić bezpośrednio w murek attykowy bez takiego uskoku - to jest bardzo trudne do wymurowania (tam pojawia się coś w rodzaju wieńca) jak i do położenia prawidłowo obróbek.
Poza tym - jest gucio Smile