Archiforum

Pełna wersja: Listy zestawieniowe
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Mam pytanie dotyczące list zestawieniowych (nie zestawienia interaktywnego). Czy jest możliwość edycji tych list oraz czy jest gdzieś jakaś instrukcja odnośnie sposobu ich tworzenia?
Pozdrawiam
Tak, jest możliwość edycji:

1. Graficznie (tak nie dosłownie) ale w ArchiCADzie - ile razy próbowałem nie mogłem uzyskać tego co chciałem:
Nawigator - Mapa projektu>Listy>(PPM)Ustawienia list...>zakładka: Format listy>Uruchom kreatora formatów (button dostępny tylko dla list odkłódkowanych 8) )... no i teraz podręcznik Menu>Pomoc>Calculation Guide i studiowanie co do czego itd

2. W plikach list (ASCII) poza ArchiCADem - tu udało mi się dojść do celu ale za cenę przekopania się przez wiedzę niezbyt rozpowszechnioną etc 8) , zresztą looknij do innego tematu: http://www.archiforum.pl/phpBB3/viewtopi...ntax#p7213 i jeśli jeszcze nie stracisz ochoty do grzebania się w list template, to może gdzieś znajdziesz instrukcję List Template Syntax - legacy document:
http://www.graphisoft.com/support/ArchiC...yntax.html, która pod tym adresem już zdaje się nie istnieje - i nie wiem gdzie jej szukać.
Może ktoś zna jeszcze jakieś inne sposoby ustawiania list do swoich potrzeb (jeśli w ogóle ktoś często używa tych list) ? :?