Archiforum

Pełna wersja: Wielorodzinka.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czołem!

Dawno nikt nic nie wrzucał, więc ja się udzielę Smile
Proszę o sugestie co dodać/odjąć (odnośnie jakości wizki, nie samego budynku).

[Obrazek: 2qvedk7.jpg]
IMHO nie wkładałbym bezbarwnych ludzików, jak już samochód i zieleń jest quasi rzeczywista,....tym bardziej że nic nie zasłaniają.
Ludziki są przeźroczyste, bo nieprzeźroczyste artlantisowe są nieładne a wrzuciłem ich i samochód po to, żeby cokolwiek na tej wizce się działo i żeby mniej więcej skalę zobrazować. Dzięki, przemyślę to jeszcze Smile
Nie znam Artlatisa w wersji 5 (miałem z nim do czynienia w wersji 2 bodajże- wiem dawno to było) ale kilka spraw:
- nie jestem fanem łączenia wizualizacji ze zdjęciem bo to generuje kłopoty o ile nie robisz tego w ps lub czymś podobnym. W tym przypadku np. barwa światła (budynek tła jest oświetlony "cieplejszym światłem") pomijając już jego kierunek- budynek oświetlony od lewej strony obiekt ze zdjęcia od prawej (oceniając po kierunku cieni)
- zieleń: trawa z prawej strony i drzewo za budynkiem wydają się przeskalowane
To tak na początek. Sorry ale była prośba o uwagi i sugestie.
Pozdrawiam
Składałem to w PS, ale nie jestem w tym jeszcze mistrzem, stąd prośba o uwagi oraz niedociągnięcia, o których mówisz. Trawę trzeba było wrzucić w PS ze zdjęć, bo w ATL nie da się wygenerować, a tekstura trawy to najgorsza rzecz ever.
Dzięki za uwagi, popracuję nad tym.
Kolor światła możesz poprawić w PS, warto by je trochę ocieplić. Tak przy okazji w jaki sposób została oświetlona scena? Za pomocą słońca czy jakiegoś światła równoległego? Może teraz o materiałach. Biała ściana wydaje się gładka, przynajmniej na moim monitorze. Czy materiał ma jakiś bump? Na ciemnym tynku tak tego nie widać. Nie wiem czy artlantis obsługuje kanał normal - jeśli tak to warto z tego skorzystać. Może jeszcze trochę "zmiękczyć" render np. za pomocą lekkiego blur w PS.
Pozdrawiam
wszystkie te rzeczy o których pisze archipiotr da się zrobić w artsie - i kolor światła i ocieplanie i obróbka map normal, bump itd,itd.. Trzeba tylko posiedzieć... przy tym programiku który jest naprawdę "architectfriendly" :wink: wykończenie w PS to już tak zwana wisienka na torcie.
Ja pracuje tylko w artsie, nie mam PS'a który uważam jest za drogi dla mnie na te potrzeby, choć z drugiej strony chciałbym go mieć bo to dobre narzędzie.
Oświetlenie to balansowanie Power'em słońca i nieba z ATL. Biała ściana faktycznie nie ma faktury, bo jest to jakiś shader (chyba plastik Tongue) ze zmienionym kolorem i zminimalizowanymi odbiciami Wink Natomiast ciemny tynk to tekstura z bumpem. Przydałyby mi się jakieś informacje czy można w artlantisie zrobić na płaskim shaderze (plastik) efekt 'noise' jak to ma miejsce np. w 3ds max. Wie ktoś coś? Smile
Dzięki za rady Smile

Rychu, a nie myślałeś o darmowym Gimpie?
PS kiedys uzywałem....nie komercyjnie. :wink:
Gimp, ok
Ale mówiąc szczerze ja robię projekty architektoniczne ...a nie obrazki wirtualnej rzeczywistości... te wizki potrzebne mi są tylko dla tych klientów z mniej rozwinięta wyobraźnią przestrzenną albo jej brakiem. Nie popadajmy w paranoję, ale to już OT, przepraszam.
Wracając do Twojego renderu, jeszcze nie załapałem wszystkiego do końca ale pracuje nad tworzeniem dowolnych tekstur w artsie, niestety wszystko że się tak wyrażę na własnej skórze doświadczam. Na pewno takie coś jak szum da się zrobić, tylko nie wiem z jakiej mapy. :? Jeśli chodzi o ten domek to włożyłbym którąkolwiek z tekstur artsa z zestawu "pomalowanych" i tam ją ewentualnie przerobił pod katem swoich potrzeb, żeby nie była taka "plastikowa" Smile
Tak zrobię, ale jest problem, chyba, że to moje błędne wrażenie: mam kilka tekstur o tej samej fakturze, różniących się kolorami i kiedy klikam na 'mix' i wybieram sobie jakiś inny kolor, który chcę tej teksturze nadać, to po pierwsze ta tekstura za nic w świecie nie przyjmuje tego koloru, tylko zbliżony, a po drugie kiedy nadaję ten sam kolor pozostałym teksturom, to widać różnicę w odcieniu itp. Dlatego też użyłem shadera plastiku, bo z standardowego niebieskiego ładnie zrobił się biały. Tongue Nie wiem, może coś źle robię.
chodziło mi o to abyś wybrał z tej palety którys najbardziej pasujący i zrobił z niego nowy szader, a nie mieszał kolorami. 8) w gotowym (one maja narzucony jakiś kolor i generalnie zawsze wychodzi brudny (jak mówia graficy)
Się wtrącę. Proponuję zrobić tak. Skoro masz PS to da rade samemu od podstaw teksture ulepić. Przyjmijmy że robisz 600 px na 600 px na 72px/cal. Masz gotową mapę difuse i shines białą - zapisujesz. Następnie w tym dokumencie kolor narzędzia ustawiamy - pierwszy na czarny - drugi na biały, następnie klikamy filtry, wybieramy szum, następnie, dodaj szum. Następnie CTRL+I, menu na górze zakładka zaznacz, zakres koloru, tolerancja na maksa, i zaznaczamy czarny kolor pipetą. następnie znów zakładka zaznacz, zmień, zawężanie i wpisujemy 1 px, ok. Robimy 2 nowe warstwy, na pierwszej wylewamy wiaderkiem czarny kolor, odznaczamy i warstwę poniżej "malujemy" na biało i mamy bump. Zapisujemy jako *.jpg. W artsie tworzymy sobie wtedy teksturę z np. gotowego plastiku podmieniamy jpg w odpowiednich okienkach, ustawiamy bump i mamy "dołki" na ścianie - można ewentualnie wyskalować sobie teksture jeśli jest zbyt drobna.
Ewentualnie możesz ściągnąć załączony przeze mnie plik tynk copy i wrzucić go do kanału normal. Efekt jak na tynk material - tyle że to z maxwella. Ale Jeśli Artlantis obsługuje normal map to powinno działać. Pewnie trzeba będzie pobawić się skalą i siłą efektu.
Pozdrawiam
Wielkie dzięki za pomoc, popracuję nad tworzeniem shaderów i przy odrobinie luzu poprawię wizki w najbliższym czasie i wtedy się pochwalę Wink