Archiforum

Pełna wersja: Zapis DWG z Arkusza z przyciętą zawartością modelu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Mam pytanie odnośnie sposobu ładnego zapisywania DWG. Chciałbym otóż utworzyć DWG, z arkusza tak aby nie przesyłać całego projektu tylko interesujące mnie fragmenty.
No i tutaj pojawia się problem. Gdy zaznaczam opcję "przestrzeń papieru z przyciętą zawartością widoku" to oczywiście na leyoucie wszystko wygląda cacy. Problemem jest to co dzieje się na modelu. Archicad zapisuje tam elementy w całości (nie docina ich do ramki z arkusza) i jeszcze dziwnie porozrzucane przez co jest straszny syf. Jest oczywiście opcja zapisu "przestrzeń modelu" no i wtedy w sumie wygląda to ładnie na modelu ale cała skala jest skopana np dla rysunków w skali 1:50 wychodzi 1:5 i trzeba to sobie wszystko ręcznie przeskalowywać. Oczywiście domyślam się z czego to wynika tylko zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby archicad rzeczywiście przycinał model w opcji "przestrzeń papieru z przyciętą zawartością widoku" albo czy jest jakiś inny sposób na ładne eksportowanie do DWG? Jak u Was to wygląda?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam
Jeżeli chcesz wyeksportować fragment rysunku do dwg to możesz wybrać "obszarem zaznaczenia" to, co Cię interesuje i zapisać przez "save as".
Trzeba pamiętać, że wyeksportuje się wszystko wewnątrz "obszaru" oraz całe elementy, których części się w nim znajdują.
No właśnie, pytanie czy da się zrobić tak aby AC przycinał ładnie, bo inaczej do DWG leci straszny bajzel.
Powinno pomóc zapisanie na arkuszu z ustawieniem "przestrzeń modelu" oraz dopracowaniem w translatorze skali pliku dwg.
dokładnie jak kasiek mówi - zrób sobie arkusz np "podłady" wrzuć tam swoje widoki dla mnie najwygodniej jest zmienić im skalę na 1:100 podocinaj poobracaj jak ci wygodnie i zapis do przestrzeni modelu.
A ja propnuję stworzenie nowego arkusza - na który wrzucisz sobie obszar 2D z odpowiednim zakresem wówczas DWG zapisze ci się tak jak chcesz.

Pozdrawiam