Archiforum

Pełna wersja: Parkingi zgrupowane.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś posiada namiary na orzeczenie sądowe, które odrzuciło interpretację uznającą możliwość podziału stanowisk postojowych zielonymi wysepkami i traktowania ich jako odrębne grupy ? W urzędzie dowiedziałem się, że podobno takie orzeczenie niedawno zapadło i raz na zawsze ukróciło wybiegi projektantów Smile.
Coś o tym słyszałem - może na tych nowych izdebkowych stronach coś jest.

Swoją drogą z jednej strony ta banda na literkę D zgrupowana przy takim okrągłym budyneczku na ulicy na W w Warszawie...a z drugiej developerzy wyciskacze (a może wciskacze) - tylko dlaczego my po środku?
Pytanie retoryczne - odechciewa mi się pracy w zawodzie w kraju z tak porąbanymi przepisami, jeszcze bardziej porąbanym urzędactwem...a już czasem to wszystko czapką nakrywają niektórzy inwestorzy....

Pozdr,
Koala
A ja dalej szukam tego orzecznictwa żeby poznać intencje kompetentnych sędziów dlaczego to niby droga manewrowa może stanowić wyodrębnienie grupy a wysepka zieleni już nie - gdzie w tym logika ? A może w tym wyroku określili wymiary wysepki która spełni funkcję stosownego izolatora ?
W aktualnym LEX-ie nic na ten temat nie ma. Przynajmniej pod par. 19 WT.
A ja prawie w temacie - mam do zrobienia zjazd drogowy indywidualny - może on mieć zgodnie z rozp o drog. szerokość nie większa niż pas jezdni a jezdnia ma 3 m (taka dróżunia) ALE...... z planu przestrzennego gminy mam nakaz wykonania drogi dojazdowej od tego zjazdu szer. minimum 4,5 m.
No i powiedzcie czy bliżej nam do Wybrzeza Kości Sloniowej czy Namimibi?
olałem rozsądek i zrobiłem jak konie chcą. :lol:
Rycho napisał(a):A ja prawie w temacie - mam do zrobienia zjazd drogowy indywidualny - może on mieć zgodnie z rozp o drog. szerokość nie większa niż pas jezdni a jezdnia ma 3 m (taka dróżunia) ALE...... z planu przestrzennego gminy mam nakaz wykonania drogi dojazdowej od tego zjazdu szer. minimum 4,5 m.
No i powiedzcie czy bliżej nam do Wybrzeza Kości Sloniowej czy Namimibi?
olałem rozsądek i zrobiłem jak konie chcą. :lol:

No, a jeszcze do tego masz zjechać z tej drogi TIRem z naczepą, przy płaskim najeździe to minimum 10m. Dali warunki (obojętnie - WZ czy MPZP) a zjechać nie pozwalają. Tak działa w Poznaniu ZDM, ale też zarząd dróg wojewódzkich nie lepszy.
Nie tylko projektować się odechciewa, dziwię się szczerze, że ktokolwiek ma ochotę w ogóle inwestować.
zdaje mi się...albo jestem w błędzie ...że to taki twór został powołany do tego aby vox architecto reprezentować w tych sprawach i próbować regulować te wszystkie idiotyzmy prawne ....ale chyba jednak sie mylę... Cry