Archiforum

Pełna wersja: strefy: obwody ścian i łapanie słupów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
hej,
w sumie to mam dwa pytania.

1. Dotyczy odczytywania obwodów ścian, które nie zawsze pokrywają się z obwodem strefy - np kiedy jedno pomieszczenie ma dwie strefy, skutkiem czego kazda strefa ma przynalezne jakby 3 sciany. Narzędzie strefa czyta obwód ścian i ich kolor w momencie, kiedy jest idealnie dociągnięta do ściany, natomiast gdy minimalnie odstaje już nie działa tak pięknie. Czy jest możliwość ustawienia jakiegoś marginesu błędu (powiedzmy łapie sciany w odleglosci do 2 cm od brzegu strefy)? Tak jak np w Photoshopie w przypadku narzędzia różdżka?

2. Uaktualniając strefy część słupów zostało zignorowanych (mimo, że przechodzą w calości przez strefę i stykają się z podłogą, nawet przez nia przechodzą). W akcie desperacji postanowiłam edytować to ręcznie przy pomocy różdżki (odejmowanie od strefy + spacja) natomiast o dziwo też nie łapie mi tych słupów. Co więcej te same słupy nie pozwalają nawet na docięcie wypełnień do siebie, więc wnioskuję, że to jakiś problem ze słupem. Czy ma ktos może pomysł jak to zmienić, żeby nie obrysowywać ręcznie dwustu słupów?

Będę wdzięczna za pomoc Smile
Czasem zależy to od miejsca w którym klikniemy strefę...(dziwne ale prawdziwe)

Na słupy tzn ich "wnętrze" nie działa różdżka magiczna.

Pozdr,
Koala
Dziękuję za odpowiedź.

No magia.
kilka słupów udało mi się dociąć różdżką. Stąd w ogóle zaczęłam się zastanawiać co jest tym czynnikiem zmiennym.

Ktoś coś?
Piksel napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.

No magia.
kilka słupów udało mi się dociąć różdżką. Stąd w ogóle zaczęłam się zastanawiać co jest tym czynnikiem zmiennym.

Ktoś coś?

We właściwościach słupa miałeś oczywiście zaznaczone 'granica strefy' w okienku odniesienia do stref?
Może być jeszcze tak, że słup ma inny etap przebudowy niż słup - np. słup nowoprojektowany a strefa istniejąca - nie będą się wówczas łapać.
dziękuję za odpowiedź,

No właśnie miałam zaznaczoną granicę strefy w okienku odniesienia, a status przebudowy zarówno dla słupów jak i stref jednakowy - "istniejące" i nadal nie działa Sad
dla ścian bez problemów. tylko te słupy....

edit:
w sumie to nawet jak próbuję na nowo zrobić całe wypełnienie to mi nie chyta. Słupy w większości są pomijane, a strefy w tym regionie nie uaktualniają się (nie są to strefy robione ręcznie)
Sprawdź co masz ustawione w "Preferencje projektu" w dziale "Strefy" w części "Odejmowanie ścian i słupów"? Może niektóre słupy mają za małą powierzchnię obrysu i nie są odejmowane z automatu?

Pozdro,
Bartek
chyba już wiem, gdzie był problem.
Otóż nie łapało ogólnie strefy ze względu na dylatacje porobione.

A programiści Archicada muszą dopracować łapanie słupów Big Grin

dzięki za odpowiedzi Smile