Archiforum

Pełna wersja: Zapis do DWG a wielkość pliku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

zapisując projekty do formatu DWG, pliki jakie uzyskuję mają wielkość 15-20Mb. Czy jest jakaś metoda zapisu, by taki plik miał 2Mb, może nieco więcej? Kiedyś, przy rysowaniu w starszych wersjach ArchiCADa poszczególnych rysunków jako 2D i zapisywaniu ich z rzutu, pliki DWG miały właśnie taką wielkość. Obecnie przy metodzie rysowania 3D pliki mocno urosły, a osoby, którym je przekazuję narzekają, że tak duże pliki zawieszają im komputery.
Czy zna ktoś rozwiązanie jak najbardziej zminimalizować wielkość plików?

Pozdrawiam
Zwróć uwagę na wypełnienia, szczególnie na wypełnienia kryjące na skośnych powierzchniach typu dachy:
ArchiCad w takim wypadku definiuje wypełnienie "skosowane" - w AC to jest proste jeden pstryczek i 2 kierownice - jak przechodzimy do Autocada - to plik niemożebnie puchnie - np z kilkuset kilobajtów robi się 20 mega.

Pozdr,
Koala
Witam,

dziękuję za sugestie. Do DWG zapisywałem rysunki bez wypełnień kryjących (tzn. w opcjach wyświetlania modelu zastąpione na "puste"), pozostawiam jednak wypełnienia przekrojowe. Po zapisie bez wypełnień przekrojowych wielkość pliku maleje przeszło 20-krotnie, więc to jednak to. Choć wcześniej, zapisując z wypełnieniami z AC12 mając rysunki na jednej kondygnacji - pliki nie puchły.

Pozdrawiam