Archiforum

Pełna wersja: Zestawienie drzwi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć
Czy da się modyfikując szablon zestawienia interaktywnego uzyskać efekt jak na screenie - tzn. by drzwi o tym samym ID - prawe i lewe - były pokazywane w tabeli jako jedna pozycja z podziałem na lewe i prawe i z ilościami dla poszczególnych kierunków otwarcia? Pewnie idzie to zrobić na piechotę, ale za dużo roboty.
...
Kolejne przyzwyczajenie "kalkowo"-"ałtokadowe"... sorry ale nie mogłem się powstrzymać.

Jak się przyjrzymy dokładnie to dla wykonawcy drzwi L i P to inne drzwi...a jeszcze dokładniej - jak popatrzymy na grubości ścian to znowu każda inna grubość definiuje odmienny zestaw drzwi+oscieżnica.

To tak dla zastanowienia.

Ostatnio to wykonawcom w moim przypadku wystarcza arkusz exela zamiast obrazka bo lepiej sobie kosztorysanci z tym radzą...a swoją drogą zestawienie drzwi to generanie informacja li tylko do kosztorysu i zamawiania przez wykonawcę odpowiednich drzwi - z tego rysunku "się nie buduje"...


Pozdr,
Koala
Ja się w życiu ałtokadem nie skalałem Wink no, od czasu do czasu coś poprawię w Draftsightcie

Żadne więc przyzwyczajenie a przy dużym budynku to znaczna oszczędność miejsca na wydruku - i zestawienie czytelniejsze.
No dobra, ale nawet przyjmując, że masz rację - to może masz jakąś metodę, by te poszczególne typy drzwi były pokazane w jako jedna pozycja z rozbiciem na poszczególne piętra? Tzn. - drzwi 'dw1' lewe - w sumie 25 sztuk - parter 4, I piętro 10 itd. ?

pozdrawiam
To czy czytelniejsze zależy od punktu siedzenia... tak jak pisałem L i P to z punktu widzenia producenta drzwi zupełnie insza inszość...

Te rozbicia można zrobić dodatkowym zestawieniem/zestawieniami - gdzie będą odpowiednie punkty oflagowane.
- pytanie tylko czy rzeczywiście komukolwiek takie dane będą potrzebne?

Warto zapytać co inwestor/wykonawca potrzebuje i takie coś mu zaproponować.
Skończy się arkuszem w exelu ;P

Pozdr,
Koala
Koala napisał(a):Te rozbicia można zrobić dodatkowym zestawieniem/zestawieniami - gdzie będą odpowiednie punkty oflagowane.
- pytanie tylko czy rzeczywiście komukolwiek takie dane będą potrzebne?

Ta, faktycznie, jak się zastanowić to z punktu widzenia przebiegu budowy takie rozbicie nie ma sensu, bardziej jest zwyczajowe.
Na budowie Heniek z Marianem przyniosą po prostu potrzebne drzwi z magazynu. Ale ciekawe, że nikt nigdy nie żądał zestawienia stolarki w rozbiciu na szerokość ościeżnic - istotna informacja zamówieniowa przecież. I do zrobienia w AC dość łatwo.

pozdrawiam
Miałem taki przypadek z szerokościami ościeżnic - wykonawca grzecznie poprosił i dostał Smile

Kiedyś te "zwyczajowe" rzeczy "spędzały sen z powiek" szczególnie jak ktoś "z doświadczeniem" "musiał" takie dostać...
Z biegiem czasu zaczyna się zadawać najważniejsze pytania: "po co"...zwykle w odpowiedzi jest "że od zawsze tak robi" - pytanie kolejne: czy musi tak robić?
Są jednostki którym się nie przegada (w głowie pojawia się pytanie czy to tylko głupota czy może coś poważniejszego) - ale większość używających szarych komórek jest w stanie zmienić swoje przyzwyczajenia Smile


Pozdr,
Koala
Pozwolę sobie zrobić odkop i wtrącić swoje trzy grosze:

Kiedyś robiłem zestawienie tak, że miałem arkusz excella ładnie utworzony, kopiowałem obrazki z zestawienia exportowanego do .xls, ładnie każdy obrazek miał tabelkę pod spodem z podziałem na orientację, piętra, i jeszcze wrzucałem pdfy na arkusz, żeby w ten sposób szły wydruki. Sztuka dla sztuki. Jak mi potem przyszło wydać rewizje, to chciałem się zastrzelić.

Żeby zrobić w miarę czytelny podział w AC, robię teraz tak:
[attachment=877]

Scalany wiersz to numer drzwi.

Zestawienie jest rozstrzelone, ale jest ono przede wszystkim dla kosztorysanta i dla Generalnego, żeby wiedział co zamówić. Liczą się ilości. Poza tym jest dość ważne z perspektywy poprawności projektu. Ja zawsze wstawiam np. wymiary otworu, bo wykonawcy dla drzwi opisanych na rzucie jako 130x200, są w stanie zrobić dokładnie taki otwór w żelbecie, mimo tego, że na konstrukcji było co innego - takie kwiatki budowlane. Do tego jeszcze trzeba na dole wrzucić zdanie, że zestawienia należy rozpatrywać razem z rzutami, ,przekrojami i elewacjami - no i w miarę można się potem wybronić jak ktoś coś spierniczy. Jeśli chodzi o ościeżnice, to bywa różnie, raz musiałem robić osobno zestawienie ościeżnic, bo raz były narożne, raz zewnętrzne, z różnych materiałów - jeśli tylko się da, to trzeba to rozwiązywać opisowo.