Archiforum

Pełna wersja: Drukarki /urządzenia wielofunkcyjne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,
Chciałbym zapytać się was jakiego sprzętu do drukowania/skanowania używacie w codziennej pracy biura?
Mam starą Konicę bizhub C252 do której tracę już cierpliwość.
Zastanawiam się nad wymiana na coś nowszego (używanego) laserowego albo nowego atramentowego. W urządzeniu wielofunkcyjnym Interesuje mnie format A3.

Korzystając z okazji chciałbym zapytać się was, jakich drukarek wielkoformatowych używacie w biurach? Czy może druk zewnętrzny?

Pozdrawiam


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
U mnie dobrze sprawdza się Canon ir2520 - druk c-b, skaner kolor + HP DesignJet 520 24".

Pozdrawiam.
U mnie wielofunkcyjny kolorowy atramentowy kombajn A3 Brother MFC-J6920DW (druk, skan, ksero, fax), a zastanawiam się nad Bizhubem (co z nimi jest nie tak?)…
czasami przydałoby się większe urządzenia, ale wybrałem zlecenia do firmy zewnętrznej…
IMHO problemem nie jest drukowanie, a późniejszy czas potrzebny na przycinanie i składanie rysunków - niestety składarki (nawet używane) swoje kosztują…
Czasem wystarczy jedno urządzenie - kombajn bizhub 353 - skaner, drukarka A3 kolor laser (mam go od 5 lat, przedtem 12 lat canon) ale czasem potrzebny większy format i to nie tylko do wydruków końcowych i tu HP 1100 ( mam od 7 lat za HP DJ 350 który bdb pracował od 1995 ale ....brak części) dawno temu doszedłem do tego że zlecanie na zewnątrz wydruków jest bez sensu, ja robię kiedy chcę i jak chcę , ok 1 rolka A0 50m na miesiąc..... jedyna wada to zatrudnianie kogoś do składania albo samemu.
U mnie od ponad 8 lat dziadek Ricoh 1232C - natywne sterowniki nie działają w WIN 10/64 w niektórych softach...ale PS-owy sterownik działa...Niestety do skanów można się dostać tylko z windows 32 bitowych (najlepiej XP) więc nie wyrzucam starego pudła z tym systemem i trochę na około poprzez zdalny pulpit wchodzę tam gdzie trza...Już myślałem że będzie z dziadkiem Ricohem kicha, ale po serwisie pewnie jeszcze chwilę pociągnie (trzyzmać kciuki).
Swoją drogą znacie jakieś serwisy emailowe bez ssl? - tak żeby dziadek Ricoh mógł mi skany wysłać...bo oczywiście staruszek nie ma szyfrowania w firmware. Nie chce mi sie własnego serwera emailowego stawiać do tego celu.

Pozdr,
Koala
To ja też od siebie.

Jako kombajn wielofunkcyjny Brother DCP-6690CW od 5 lat.
Do większego formatu HP Designjet 110plus nr od 10 lat.

Więcej nie potrzebuję.