Archiforum

Pełna wersja: ANTRESOLA Z BAREM A TOALETY (P.84)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dzień dobry,

piszę w sprawie p. 84 i zastosowania go w sytuacji jak na szkicu. Mam antresole (+-0,00),planuje tam funkcję baru kawowego ale toalety instaluje na poziomie -350, wysokość pomieszczenia to h=750. Oczywiście instaluje platformę umożliwiająca komunikacje między poziomami na tej kondygnacji... Cy takie rozwianie jest możliwe?
& 84 w zasadzie dotyczy bardziej pracowników niż gości kawiarni, więc wg. mojej oceny taka sytuacja jak na Twoim szkicu jest możliwa... bardziej bym się zastanowił nad dostępem niepełnosprawnych, bo na tym możesz się wyłożyć. Piszesz " instaluje platformę" - co miałeś na myśli? Dla niepełnosprawnych?
Jeśli tak, to rzeczoznawca powinien bez problemu to puścić. Choć jak będzie upierdliwy, to stwierdzi, że liczba przekracza rzeczone 10 osób i się doczepi.

Ps. mój by puścił Wink
...dzięki za odpowiedz, jeśli chodzi o platformę to miałem na myśli podnośnik platformowy (uproszczona winda Wink
Wolałem dopytać, bo na szkicu jest coś na kształt rampy, a platformy nie widać.
Z rampą to byś raczej z jej długością żeby odpowiednie kąty nachylenia uzyskać miał lekki problem Wink
Ale jak masz dostęp dla NS to nie sądzę, żeby ktoś się czepiał.
...może ktoś jeszcze wypowie się na temat antresoli i usytuowania toalet... czy to ma sens...???
Ciekawy problem - pytanie dodatkowe: jak wygląda komunikacja? Tzn czy generalnie jest na dole (poziom toalet) i z niej wchodzimy do baru na antresoli czy raczej poruszamy się na poziomie baru a tylko do wc schodzi się na dół?
Zmierzam do tego czy w ogóle mamy do czynienia z antresolą. Skłaniałbym się, że jednak tak ale w specyficznej sytuacji warto się zastanowić czy ktoś tego nie zakwestionuje patrząc na ogół projektu.
Natomiast ponieważ antresola z definicji jest częścią kubatury pomieszczenia lub kondygnacji to nie widziałbym problemu skorzystania z toalety pod antresolą - bo ona nie jest osobną kondygnacją ale częścią innej (de facto w Twoim przypadku tej samej na której są toalety).

Pozdro,
Bartek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
...OK... a teraz taki oto schemat, kondygnacja o różnych poziomach i rożną wysokością do dachu/stropu...poziomy pośrednie skomunikowane schodami oraz platformą... czy to jest też możliwe do zastosowania.
Dzięki za odpowiedz... Smile

Kolor zieleni i niebieskiego to różne warianty.
Wydaje mi się że tak - chociaż na 100% ustalałbym to z rzeczoznawcą lokalnym
wg. mnie antresola i ew. zmiany poziomu nie spełniają definicji kondygnacji
Wg mnie nie ma znaczenia czy w pomieszczeniu sufit jest poziomy, skośny czy z uskokami o ile zawsze zachowana jest min. wysokość pomieszczenia. Różne poziomy podłogi pomieszczenia to kwestia użytkowa w tym dla niepełnosprawnych jeśli to jest użyteczność publiczna (par. 74) oraz, a może przede wszystkim, czy pomieszczenie spełnia wymogi wysokości podłogi na/nad poziomem terenu (par.73). Na pewno nie ma tu antresoli. Nie widzę żadnych problemów z uzgodnieniem jeśli zapewniony jest dostęp dla niepełnosprawnych. Jeśli by sie pojawiły to chyba bym sie zastanowił nad zmianą... rzeczoznawcy.

Pozdro, Bartek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk