Archiforum

Pełna wersja: Zestawienie struktur warstwowych z listą warstw
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Bry!

Problem mam jak w temacie. Chciałbym móc zrobić zestawienie wszystkich użytych w obiekcie struktur warstwowych, wraz z wyświetleniem ich zawartości wg faktycznej kolejności materiałów. Z racji tego, że elementów na projekcie jest mnóstwo, etykiety ścian wrzucam jako symbole, a ich opisy są w osobnej legendzie. Chciałbym móc w ten sposób zautomatyzować tworzenie tej legendy i połączyć ją z BIMem, a nie pisać ręcznie.

Sposobów przerobiłem kilka, ale żaden nie daje tego co chcę.

1. Szukałem obiektu podobnego jak lista rewizji, albo lista piór, ale nie znalazłem.
2. Próbowałem wrzucić na zestawienie komponentów ściany, a potem wyświetlić przypisane struktury i materiały budowlane. Struktury zgrupowałem opcją "pokaż tytuł" i wszystko byłoby już całkiem super, tylko niestety archicad wyświetla materiały budowlane w kolejności alfabetycznej, co się mija z celem. W strukturach warstwowych nie da się przypisać warstwom żadnego parametru, którym mógłbym sortować warstwy w zestawieniu.
[attachment=1112]
3. Próbowałem wrzucić do zestawienia parametr z etykiety ściany. Sama etykieta ściany na rzucie działa jak trzeba - wyświetla warstwy. Zauważyłem, że przy próbie jej skopiowania, zamiast listy materiałów, wyświetla się sam napis . To jest dowód na to, że Archicad przechowuje tę listę w programie, gdzieś w zmiennej i powinno dać się ją wyrzucić w zestawieniach, ale próbuję od pewnej chwili i nic nie znalazłem. Obiekt "etykieta struktury" nie ma możliwości wyrzucenia parametru , nie mogę też znaleźć takiego obiektu jak "struktura warstwowa".
4. Po prostu narysować sobie z boku modelu odpowiednią ilość ścian, przypisać im użyte struktury i zaznaczyć wstawianie etykiet. Musiałbym sobie poradzić zwyczajnie z operowaniem takim widokiem. Ma to tę wadę, że jak ktoś doda strukturę, to musi też sobie dodać ścianę na legendzie. No, prawie dobrze, ale to nie to.
5. Chciałem się coś bawić z listami i spisami zawartości, ale nic dobrego z tego nie wyszło.

Ktoś pomoże?
ja to robie sposobem nr 2, i nie układa alfabetycznie - nie odklikałeś chyba strzałki w ustawieniach schematu (strzałki układania alfabetycznego)

Przykład trochę bez sensu - ale wiadomo o co chodzi
[attachment=1114]
Ok, faktycznie, nie odklikałem, ale dalej jest problem. Scala te warstwy, które pojawiają się wielokrotnie. Przychodzi mi tylko do głowy odchaczenie łączenia identycznych elementów, ale wtedy muszę mieć gdzieś na specjalnej warstwie te ściany z przypisanymi strukturami, żeby mi się to znowu nie pojawiało milion razy.
[attachment=1115]
ano niestety - ale zwykle i tak nie robię tynków a tym bardziej cementowo wapiennego od środka Smile
a inne przypadki mi się nie zdarzyły
Witojcie

Chciałbym wznowić temat. Czy jest jakiś sposób żeby warstwy nie były scalane w zestawieniu?
Do scianek gk bardzo by się to przydało, bo w róznych ścianch mam 2-6 płyt, a zestawienie pokazuje jedną warstwę.

Pozder
Wywal wszystkie elementy danego typu po sztuce na specjalne piętro o funkcji "legendy" i zestaw tylko to co tam jest bez opcji scalania.

Pozdr,
Koala