Archiforum

Pełna wersja: Galeria ARCHICAD=Cinerender [Rafał]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
ARCHICAD 21 Cinerender, bez postprodukcji:
Nooo, całkiem przyzwoicie Ci wyszła ta skóra, u mnie trochę jak zamsz, tak jak na Twoim 2 renderingu.
Pierwszy kolor jakiś taki sr...aty, ale dosyć naturalnie Wink
Więcej już się chyba z CR nie wyciśnie.
Celowałem w Cogniac :-) https://www.vitra.com/en-gb/living/prod ... ea-215-216
Odpaliłem jeszcze białą ale to chyba wymaga już jakieś wiedzy na temat tego jak dobrze ustawić żeby dawało fajny połysk:
Zawsze chciałem taką skórę sobie ustawić na meblu a nigdy jakoś nie popchnąłem tematu. I chyba nie wyszła najgorzej, więcej w kanałach dla tego Wykończenia nie potrafię namieszać :-) :
Hmm, co prawda z frontu wygląda na przecieraną, z ukosa na błyszczącą, ale i tak jest nieźle Wink
Metal i światło są na super poziomie. Skóra jeszcze do tuningu trochę. Na Substance Source masz jedną darmową skórę, tekstury są do wszystkich kanałów, więc powinna wyjść idealnie.
Dzięki. To ostatnia wersja to ćwiczona na zestawie tekstur z Arroway-a, ta z Substance to się mnie nie podoba, jakaś za mało harleyowa :-) ale może trzeba potestować jakość tych map.
Substance ma materiały parametryczne, da się sporo ustawiać i zmieniać. Ale najważniejsze, że jak pobierzesz substance player to możesz na żywo oglądać materiały i ich reakcję na światło. Jak to potem przełożyć na cinerender to nie wiem Wink W twoim ostatnim renderze brakuje mapy gloss, odbłyski są zbyt plastikowe przez to.
Wojtek Gawinowski napisał(a):W twoim ostatnim renderze brakuje mapy gloss, odbłyski są zbyt plastikowe przez to.
Wszystkie kanały (Reflectance, Bump, Diffuse) sterowane są mapami.
Masz kanał reflectance i masz kanał gloss - to są dwa różne kanały. Reflectance odpowiada za to jaka część materiału odbija a gloss za to jak odbija. Dla jeszcze lepszego efektu zamiast bump użyj normal map jak jest dostępna.
Coś nie pamiętam kanału gloss ale zaraz sprawdzę.
U mnie w 21 nie ma :-) :
No z tym ci nie pomogę jak to jest zrobione w Cinerender, ale na pewno znajdziesz jakieś tutki o wrzucaniu materiałów z substance do C4D i analogicznie zrobisz to w Cinerenderze. Przypuszczam, że na warstwach jakoś to działa.
Archicad 24 - dodatkowe wykończenia do programu:
[attachment=1614]