Archiforum

Pełna wersja: Projekt domu w Warszawie - AC 21 + Lumion 8 PRO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć, wypada mi się odnieść do tematu wizualizacji w AC, a najlepiej po prostu pokazać co się robi. Zdecydowaliśmy się po długiej dyskusji w biurze na duet AC 21 i Lumion 8 Pro. Praca bardzo przyjemna i co najważniejsze dająca satysfakcję. Testowaliśmy sporo różnych programów, ale pod względem wygody i otrzymanych efektów najbardziej spodobał nam się Lumion. Projekt domu, to przebudowa i rozbudowa domu w zabudowie szeregowej. Całość projektu architektury wykonana w AC 21. Inwentaryzacja ze skanu 3D podczepionego do AC jako chmura punktów. Pełen model BIM. Roślinność i meble wykonane w Lumionie. Rendery statyczne ok 2min na ujęcie w 4K. Render animacji ok 40h fullHD, 24 klatki/s. Platforma i7 8700k, Geforce 1080TI, 16GB 3200mhz. Rendery statyczne są pod koniec video.

https://vimeo.com/254302494
No robi wrażenie piorunujące... jedynie ludzie i zwierzęta drażnią, tak poza tym to kosmos.
Ps. odnoszę się oczywiście do warsztatu, ale zresztą aspekty projektowe też fajne Wink
Dzięki, z ludźmi jest zawsze problem, bo trudno to dobrze zrobić w pełnym 3D. To był nasz pierwszy projekt po kupnie licencji, mamy ich już kilka teraz i skill się podnosi.
Miło popatrzeć, jak dla mnie super. Mimo, że to pierwszy projekt, to z tych czterech, które można zobaczyć dla mnie najlepszy (potem Irish House). Dużo fajnych detali i materiałów.
Mocno zniechęciłem się do Lumiona 8 oglądając bardzo przeciętne filmiki na YT, jest ogromna przepaść między nimi a materiałami reklamowymi na stronach producenta.
Te Wasze powinny przyspieszyć produkcję LiveSync do ARCHICAD-a :-)
Chętnie poreklamuję Wasze dokonania ale musiałbym dostać jakąś zgodę na pokazywanie np. tych filmów na prezentacjach.

Tikos napisał(a):No robi wrażenie piorunujące... jedynie ludzie i zwierzęta drażnią, tak poza tym to kosmos.
Ludzie i tak są o oczko wyżej z jakością niż te z TM 2018.
Nie ma sprawy pisz do mnie na priv = info@vstk.eu
Powiem ci, że im więcej minut spędzam w TM tym odczuwam większy szacunek dla Waszych efektów z animacjami, kawał dobrej roboty. Wszystko niby proste i łatwe ale jest co robić.
Jesteś w stanie oszacować ile ~ roboczogodzin was kosztowało przygotowanie w Lumionie tego modelu do animacji?
Pracujemy równolegle w LM i AC nad koncepcją. Trudno ocenić samą pracę nad wizualizacją, ale ok 10h na materiały i otoczenie, 10h ustawienie scen i oświetlenia a potem ok 40h średnio na samo renderowanie. Z tym, że model po nałożeniu materiałów często wraca do AC na poprawki projektowe. Jak to w biurze. Co do łatwości pracy w każdym programie to bez podstaw z kompozycji, fotografii, czy filmu nie ma co oczekiwać cudów. Dlatego zawsze bardzo sceptycznie podchodzę do takiej reklamy jak ma Lumion i TM. To tylko narzędzia, a teorii trzeba się nauczyć i po prostu dużo ćwiczyć. W Lumionie to o tyle proste, że renderuje szybko i zanim puszczę jakieś ujęcie to robię często po 30-40 próbnych renderów.
Próbowałeś już może Live sync-a łączącego Lumiona z ARCHICAD-em?