Archiforum

Pełna wersja: Zestawienie stolarki AC21 - brak widoku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć
Dziwny problem - otóż zestawienia interaktywne nie chcą pokazywać widoków żadnego typu dla stolarki otworowej - rzut, owszem, ale nijak nie idzie pokazać widoku - obojętnie jaki widok przez 'dodaj pola' próbuję wskazać. Otwory puste - pokazuje obrys, innych nie chce. Nie idzie też wyedytować takiego pustego pola w tabelce - chciałem na piechotę powklejać tam widoki okien skopiowane kreskowo z elewacji - nie można się w nie wkliknąć.

edit:
W zeszłym tygodniu padł mi dysk SSD /przy okazji - Adata - unikać jak zarazy polecam/ Odtworzenie systemu z backupu, aktualizacja AC21 do ver. 8002.
Otwarłem sobie projekt, gdzie te zestawienia działały OK - a teraz nie działają - brak widoku. Widać np. okna przesuwne, i bramy przemysłowe, innych elementów - nie. Screen z pdf w załaczeniu
Bardzo, bardzo to dziwne.

pozdrawiam
Problem jest głębszy niż się początkowo wydawało - osadzonych okien i drzwi w modelu nie można edytować - to znaczy można zmienić im wysokość, szerokość - nawet typ okna itd. ale nie działa na przykład możliwość poruszania się po zakładkach elementów bibliotecznych.
Tutaj:
[attachment=1517]

Robi się niewesoło - budowa krzyczy o rysunki :/
Zmiana lokalizacji biblioteki podstawowej (inny dysk) nic nie zmieniła. Reinstalować program? Plik uszkodzony nie jest - problem występuje w każdym otwieranym pliku i dotyczy tylko okien i drzwi, inne el. bibl. hulają.

EDIT:
Pomogła reinstalka AC w całości. Temat do zamknięcia lub usunięcia w całości - wg uznania Admina.

pozdrawiam
A zostawię :-) podniosłeś problem i znalazłeś rozwiązanie Big Grin może się komuś przyda