Archiforum

Pełna wersja: Zbiorczy plik DWG
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

czy zna ktoś z Was sposób jak wyeksportować zbiorczy plik DWG wybranych kondygnacji w taki sposób aby nie był to zbiór Xrefów ale jednolity plik DWG, aby zachowane były informacje odnośnie linii i warstw elementów.

Próbowałem stworzyć arkusz na którym umieściłem widoki wszystkich rzutów kondygnacji w równych odległościach, dodałem podpisy pod każdym widokiem. Po wyeksportowaniu do DWG archicad zachował wszystkie informacje na których mi zależało ale poukładał rysunki w przestrzeni po swojemu (porozrzucał je dosyć randomowo) oraz brak jest podpisów które dopisałem na arkuszach.

Potrzebowałbym tego w celu zautomatyzowania generowania podkładów dla branżystów (pracujących w AutoCadach zazwyczaj). W tym momencie kopiuje wszystkie kondygnacje budynku na osobną wspólną kondygnacje gdzie odpowiednio układam rzuty i wtedy dopiero eksportuje do DWG. Jest to niestety czasochłonne, szczególnie przy zaawansowanych już rysunkach i generuje lekki bałagan w modelu.

Czy znalazł ktoś może na to sposób?

Dodam, że pracuje na Archicadzie SE 2016 PL
Zrzucam do ałtokadka każdą kondygnacje osobno z mapy widoków i to samo z przekrojami. Jak do tej pory żaden branżysta nie kwękał, bo robią na płasko (jeszcze nie znalazłem takiego co robi w 3D). Z konstruktorem lecę po wymianie w IFC - i to jest bajka.
Jak chcesz to wrzucaj wszystko na jeden widok z rysunkami 2D (rzuty zrobione na rysunek 2D) i masz jeden plik do translacji na dwg ale po co , można po prostu każdą kondygnację przesłać na dwg osobno - a chłopaki pracujące na ałtokadziku już sobie te rysunki posklejają. 8)
No i zapodaj sobie nowszą wersje AC bo warto.
Jak wrzucę wszystko na jeden widok z rysunkami 2D (rzuty  zrobione na rysunek 2D)  z jednym plikiem  do translacji na dwg to poszczególne kondygnacje są owszem w ładnych odstepach, ale niestety są też w całości blokami Sad 

Mam ten sam problem, może ktoś wpadł na inny pomysł rozwiązania ?

BW