Archiforum

Pełna wersja: Skala tekstów poprawianych zestawień
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ac10/966

W oknie rzutu mam skalę 1:100.
W oknie detalu, które utworzyłem na potrzeby "poprawiania" zestawień skala 1:50.
Wykonuję bilansowanie drzwi „Door Schedule 1 (Ac_10_INT)”. W oknie bilansowym zagarniam całe zestawienie i do schowka (Ctrl+C).
Przechodzę do wspomnianego okna detalu (1:50), żeby wkleić zestawienie i co trzeba dopisać, dorysować, dowymiarować itd. I tu spotyka mnie niespodzianka. Teksty wyglądają na 2x mniejsze i zajmują 2x mniej miejsca. Kiedy wklejam to samo zestawienie do okna rzutu (1:100) wszystko jest OK.

Skoro nie znam powodów takich różnic (i czy to zasad, czy błąd), wnioski (nie wiem czy słuszne) wydają mi się być następujące:
- jeśli zestawienia wykonywane tradycyjnymi listami mają być przenoszone i modyfikowane w jakimś oknie innym aniżeli rzutu (np. w oknie detalu) to, żeby nie mieć „przeskalowanych tekstów” trzeba pamiętać by przed wykonaniem takiego zestawienia ustawić tymczasowo na rzucie tę samą skalę jaką ma docelowe okno (np. detalu), w którym zestawienie będzie ręcznie korygowane.

Oczywiście można tego nie pamiętać albo nie stosować. Tylko, że wówczas by skorygować wielkość tekstów w zestawieniu wklejonym do jakiegoś okna, trzeba będzie bawić się w przeskalowanie całego zestawienia: raz z włączonym skalowanie tekstów a potem spowrotem przeskalowując zestawienie do pierwotnej postaci ale już z wyłączonym skalowaniem tekstów.