Archiforum

Pełna wersja: Zestawienie konstrukcji dachu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
proszę o podpowiedź jak wygenerować zestawienie konstrukcji dachu, która będzie umożliwiała zrobienie zamówienia materiałowego bez ręcznych przeliczeń. Marzeniem jest aby elementy zostały policzone , podane wymiary oraz suma objętości..
Czy to jest możliwe..?
Z zestawieniami interaktywnymi wychodzi mi raczej coś mało czytelnego.

Pozdrawiam
JAS
chyba nie jest to możliwe ..bo forum milczy..szkoda
Milczy bo chce zmusić do myślenia i przeszukania najpierw forum bo może ktoś już odpowiedział na ten temat, ale widać nie uda się, proszę:
http://www.archiforum.pl/phpbb2/viewtopi ... wi%EA%BCby
dzięki kolego..no cóż moja wina,ze nie dopisałem wszystkiego, ale pracuje na SE-06.A to wygląda na inna bajkę.
Cały link udało sie mi wielokrotnie przeczytać...niestety..nie udaje się zastosować tego w SE-06..trudno..będzie piechotaSmile
Smile jeszcze raz dzięki za fatyg odpowiedzi
Nie no tak nie zostawia się tu sprawy, masz problem to kontynuujemy Smile
Kiedyś i ja zaczynałem i miałem wile pytań.
Akurat tak się składa że tez zaczynałem od SE-06 i ona praktycznie się nie różni zbytnio od SE-2007 którą mam w tej chwili.

W nawigatorze jest drzewo zestawienia i tam elementy i np więźba dachowa
To samo poprzez menu przelicz >> utwórz listę elementów >> więźba dachowa.

Każdą listę można edytować do własnych potrzeb, mi osobiście najbardziej odpowiada "więźba dachowa / elementy"

Powodzenia i pozdrawiam
ja też jestem uparty..kolego..
w SE nie ma ( w każdym razie w mojej wersji) zestawienia "Więźba dachowa"o ile chodzi o listy gotowych elementów.W zestawieniach interaktywnych, można prawdopodobnie coś tam sensownego wymyślić, i to właśnie rzeźbie..może się uda
Chcesz mi powiedzieć że nie ma tam czegoś w tym rodzajuMoże pracujesz na układzie palet który nie wyświetla tego. Jak tak to przejdź do Opcje >> Środowisko pracy i w opcjach profilu załaduj mu profil experta albo jakiś inny.

Pozdrawiam
No cóż..potwierdzam to co napisałem powyżej...Opcje środowisko pracy dostępne jest od wersji 9.0 AC. poniżej - rosyjska zima.Podobnie ma sie z edycją elementów. Kurcze wersję mam oficjalną..więc jak to jest możliwe ,że u ciebie jest a u mnie nie ma? -przecież nie zawracał bym tobie głowy. Jeśli podpowiesz jak wstawić zrzut ekranu do postu..to przedstawię co jest w wersji otrzymanej..tfuu zakupionej...

pozdrawiam
JAS napisał(a):ja też jestem uparty..kolego..
w SE nie ma ( w każdym razie w mojej wersji) zestawienia "Więźba dachowa"o ile chodzi o listy gotowych elementów.W zestawieniach interaktywnych, można prawdopodobnie coś tam sensownego wymyślić, i to właśnie rzeźbie..może się uda

Aż z ciekawości odpaliłam SE 2006 (ale ż to już starutkie się wydaje :wink: ) i jak najbardziej znalazłam zestawienie elementów więźby:
główne menu "Przelicz" -> Utwórz listę elementów -> Więcej elementów ( na samym dole listy) -> Podstawowa lista elementów (RoofMaker 2.1)

Nie wiem, czy to co wyrzuci Ci automat będzie wystarczające. Z pewnością lepiej by było stworzyć zestawienie interaktywne.

Ps. Pamiętaj, że AC nie podaje w zestawieniu rzeczywistych długości krokwi, a tylko wymiar kładu...
mbudzisz napisał(a):Chcesz mi powiedzieć że nie ma tam czegoś w tym rodzajuMoże pracujesz na układzie palet który nie wyświetla tego. Jak tak to przejdź do Opcje >> Środowisko pracy i w opcjach profilu załaduj mu profil experta albo jakiś inny.

Pozdrawiam

Witam ja mam SE 2008 i nie wiem jak przelączyc na experta, poprostu chcialbym zeby w menu bylo przelicz ale nie ma tego w srodowisku pracy nie idzie dodac itd
A drugie pytanie jakie mam to - potrzebuje miec rozrysowane poszczególne elementy np. Zaprojektowalem altanke, umiem zrobic zestawienie z małymi rysunkami ale potrzebuje niektore elementy mic rozrysowane osobno aby byly zaznaczone poszczegolne wymiary, wycięcia, kąty, otwory itd. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Cytat:A drugie pytanie jakie mam to - potrzebuje miec rozrysowane poszczególne elementy np. Zaprojektowalem altanke, umiem zrobic zestawienie z małymi rysunkami ale potrzebuje niektore elementy mic rozrysowane osobno aby byly zaznaczone poszczegolne wymiary, wycięcia, kąty, otwory itd.

ciekawe pytanie. czy da się to zrobić automatem w archicadzie?
pozdrawiam