Archiforum

Pełna wersja: zestawienia przestały być aktywne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Na początek sorki jeśli coś takiego było,
ale szukałem pilnie po całym forum i nie znalazłem.

Problem prosty:
1. Zrobiłem zestawienie powierzchni składające się z :
-kondygnacja
-numer pom
-nazwa pom
-wykończenie posadzki

czyli typowe proste zestawienie pomieszczeń
Dopóki objąłem nim tylko parter było wszystko ok czyli zestawienie było w pełni interaktywne /zmiana numeru pom. na liście skutkowała zmianą nr na rysunku/
po dodaniu piętra /nie wiem czy dlatego ale jakoś tak się zbiegło/ zestawienie przestało być interaktywne, tzn zmiany na rysunkach są widoczne w zestawienia ale nie da się nic edytować w zestawieniu.

czy ktoś ma pomysł o co chodzi?
będę wdzięczny jak zwykle strasznie bardzo Smile

sprzęt i wersję AC mam w stopce ale podaję dla pewności:
iMac 24", OS -OS X 10.4.9 Tiger
ArchiCad 10 PL
Po wielu eksperymentach zadziałało.
Nie wiem czy dokładnie taki był powód, ale napiszę dla potomności /może komuś się przyda/.

Jeśli na którymkolwiek rysunku /kondygnacji/, warstwa z której są pobierane dane do zestawienia jest ukryta, to zestawienia przestają być interaktywne. Nawet jeśli chcemy edytować rekordy z innej kondygnacji.

To moje spostrzeżenie, mam nadzieję że prawdziwe.
Sokar napisał(a):po dodaniu piętra /nie wiem czy dlatego ale jakoś tak się zbiegło/ zestawienie przestało być interaktywne, tzn zmiany na rysunkach są widoczne w zestawienia ale nie da się nic edytować w zestawieniu.

Witam wszystkich w przerwie pomiędzyurlopowej Wink
Nie wiem, czy dobrze Cię zrozumiałem, ale zestawień interaktywnych nie da się edytować w sensie zawartości poprzez edycję samego zestawienia. Można tylko zmieniać dane w projekcie do których rekordy zestawienia się odnoszą. Także - Twoje zestawienie działa prawidłowo. No, albo ja czegoś nie rozumiem Wink
hmm
Nie jestem fachowcem od AC a jedynie początkujący, ale u mnie się da tzn.
Robię zestawienie pomieszczeń -tabela wczytuje dane z rzutu, otwieram tabelę i mogę zmienić -numer pomieszczenia, nazwę pomieszczenia, wykończenie posadzki. Zmiany są widoczne w tabeli i na projekcie /fiszki pomieszczeń/. Jedyne czego nie mogę edytowac to np. powierzchnia, ale to oczywiste.
Może dlatego ze mam AC10?
A, OK. Może pochopnie użyłem "nic" Brak możliwości edycji dotyczy, jak sam zauważyłeś - tylko powierzchni, pozostałe parametry są edytowalne w obie strony - stąd - "interaktywne"
Przy okazji - rozumiem, że strefy dla poszczególnych kondygnacji umieszczasz na oddzielnych warstwach? A jeśli tak, to z ciekawości spytam - dlaczego?
Ja jestem jeszcze takim noobkiem w AC, że nie umieszczałem niczego świadomie na żadnych warstwach, tylko tak jak standardowo się to dzieje.
Natomiast zauważyłem, ze w zależności od widoku jaki teraz oglądam /piwnica, parter, piętro/ różne warstwy są aktywne albo nie. W sumie to logiczne, program zapamiętuje ustawienia widoczności layerów w zależności od widoku, to jest ok, bo różne rzeczy robię aktualnie na różnych kondygnacjach.
Ale wracając to tego problemu. To nie zauważyłem, że na jednym z poziomów layer był ukryty i dlatego próba edycji się nie powiodła.
Jak "przeleciałem" przez wszystkie kondygnacje i na wszystkich uwidoczniłem go to edycja znów stała sie możliwa.
Ot tak to było Smile