Archiforum

Pełna wersja: logowanie automatyczne
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Odpowiedź pewnie leży po mojej stronie ale nie wiem co jest? Ile razy włączałem logowanie automatyczne to przy następnym logowaniu znów musiałem się logować. Może ktoś wie w czym rzecz (ustawienia internetowe przeglądarki czy jakieś systemowe) ? Jak skutecznie ustawić u siebie automatyczne logowanie?
Zależy chyba od przeglądarki (IE czy Mozilla czy inne) - ja po włączeniu tego przycisku na niektórych forach ląduję automatycznie zalogowany (nic tylko pisać), a na niektórych niestety muszę kliknąć. W tym drugim przypadku po zaznaczonym zapamiętywaniu haseł muszę tylko kliknąć ok.
Z Mozilli Firefox nie muszę się logować na naszym forum przy zaznaczonym pstryczku wcale - wystarczy, że nie wylogowuję sie przy zakończeniu. Właśnie sprawdziłem.
Ustawienia domyślne - w przeglądarce nic nie zmieniałem - włączone Cookies (ciasteczka), historia, zapamiętywanie haseł.
OK, Używam IE (+ nakładka Maxthon) i włączyłem autouzupełnianie nazwy użytkownika i hasła.
Można to ustawić w opcjach:
[Obrazek: autologowaniezj8.jpg]
Przy pierwszym logowaniu (wpisaniu nazwy i hasła) trzeba jeszcze potwierdzić chęć zapamiętania tego hasła i przy kolejnych logowaniach wystarczy wpisać pierwszą literę nazwy użytkownika, potem wybrać ją z listy i kolejne entery załatwiają logowanie (hasło wstawia się samoczynnie).
Maxtona nie używam - ale Mozillą i IE wpadam na to forum już zalogowany (nie muszę nic robić). Dlaczego nie wiem :-) Pytanie chyba do magika znającego się na sieci itp. bo na inne fora muszę robić, tak jak piszesz - pierwsza literka - wybór nazwy - hasło wskakuje samo - Enter.
Rafał napisał(a):Mozillą i IE wpadam na to forum już zalogowany (nie muszę nic robić)

Też używam tych przeglądarek. Miałem podobne pytania. Ostatnio zmieniałem dysk. Z naszym forum nic się nie zmieniło, ale jeszcze tylko na jedno inne "wpadam już zalogowany" - inne niż przed zmianą dysków. Zmieniłem jedynie hierarchię pozostałych forów. 3 na 2 - tylko na naszym i drugim " nie muszę nic robić".

Pozdrawiam Smile